Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yumurtalar canlimi
01.12.2013 gunu koydugum yumurtalari 07.08.2013 gunu döl kontrolu yapip boslarini ayirip digerlerini geriye makinaya yerlestirdim. 08.12.2013 gunu sabah 06:00 ile 09:00 saatleri arasinda yaklasik 3 saat elektrik kesintisi yasandi.
Simdi ben bu yumurtalarin ne durumda olduklarini yani gelisim devam ediyomu yoksa elektrik kesintisinden dolayi sonlandimi nasil anlayabilirim
Ara
3 saat elektrik kesintisi çokta sorun edilecek bir durum değil, en güzeli çıkımı beklemek, sağlıklı çıkımlar olsun Smile
Karşıyaka, İzmir

Beslediği Türler: Light Sussex
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/konu-light-su...kiran.html
Ara
(12-10-2013, Saat: 09:28 PM)Salih ÖZKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 01.12.2013 gunu koydugum yumurtalari 07.08.2013 gunu döl kontrolu yapip boslarini ayirip digerlerini geriye makinaya yerlestirdim. 08.12.2013 gunu sabah 06:00 ile 09:00 saatleri arasinda yaklasik 3 saat elektrik kesintisi yasandi.
Simdi ben bu yumurtalarin ne durumda olduklarini yani gelisim devam ediyomu yoksa elektrik kesintisinden dolayi sonlandimi nasil anlayabilirim
makinenizin özelliğini bilmeniz gerekirdi bazı makineler otomatiktir ve eletrik kesildiği halde 6 saat yumurtaları korumaktadır 6 saat sonra yaşamazlar .
(12-10-2013, Saat: 09:44 PM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-10-2013, Saat: 09:28 PM)Salih ÖZKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 01.12.2013 gunu koydugum yumurtalari 07.08.2013 gunu döl kontrolu yapip boslarini ayirip digerlerini geriye makinaya yerlestirdim. 08.12.2013 gunu sabah 06:00 ile 09:00 saatleri arasinda yaklasik 3 saat elektrik kesintisi yasandi.
makinenizin özelliğini bilmeniz gerekirdi bazı makineler otomatiktir ve eletrik kesildiği halde 6 saat yumurtaları korumaktadır 6 saat sonra yaşamazlar .

Hemid bey cimuka 60 modeli

(12-10-2013, Saat: 09:40 PM)Sami TUNÇKIRAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 saat elektrik kesintisi çokta sorun edilecek bir durum değil, en güzeli çıkımı beklemek, sağlıklı çıkımlar olsun Smile

Sami bey icime su serptiniz.cok tesekkurler
Ara
Son çıkımlarımda 11 adet yumurtam 8 saat kesintiye rağmen 1 eksikle çıktı, çıkıma 5 gün vardı, 120lik Çimuka kullanıyorum, kapağın açılması tavsiye ediliyor ama ben açmadım, elektrik gelince sadece kısa bir süre havalandırdım. Ev sıcaklığım yaklaşık 25 derece. Artık kesintiler çokta korkutmuyor.
Karşıyaka, İzmir

Ara
Dış ortam sıcaklığı 10 derece olan bir yerde kuluçka makinesi çalıştırılır mı? oda ayrı bir konu Wink
Karşıyaka, İzmir

Ara
Abi eksi derecelerde bile çalıştırdık ne yapalım senin gibi taşfırın değilizki odaya alayımBig Grin
Ara
Elektrik idaresine gitmiş çıkan civcivler o zaman Ahmetcim Smile
Karşıyaka, İzmir

Ara
3 saatlik kesinti ile embriyolar hayatını kaybetmez ancak civcivlerin siyah göz dediğimiz 5. günden itibaren 10. güne kadar olan zamanları en zayıf zamanlarıdır .sizin söylediğiniz tarih tam 7. güne denk geliyor inşallah canlıdırlar.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
(12-11-2013, Saat: 01:07 AM)Mustafa AKGÜN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 saatlik kesinti ile embriyolar hayatını kaybetmez ancak civcivlerin siyah göz dediğimiz 5. günden itibaren 10. güne kadar olan zamanları en zayıf zamanlarıdır .sizin söylediğiniz tarih tam 7. güne denk geliyor inşallah canlıdırlar.

İnsallah mustafa bey
Ara
Bende bu Eylül ayında çıkıma 1 hafta vardı öyle ki 10. günde döl kontrolüde yapıp boş olanları çıkarmıştım.O gün akşam üstü 07:30 işten çıktım bir konrol ettim çıkarken sigortaları indirdim farkındada değilim eve geldim gece sanki biri beni dürttü saat 11:00 pijamalarla tekrar yumurtalara bakayım dedim makinanın göstergesi 23 dereceyi gösteriyordu.yani 07:30 dan 11:00 kadar 3,5 saatten fazla bir zaman geçmiştiki benimde canım sıkıldı ama 1 hafta sonra çıkımlarında hiçbir sorun olmadı yani 3-5 saatlik bir kesinti tahminimce çok fazla etkilemiyor yumurtaları
Ara
(12-12-2013, Saat: 02:21 AM)İsmail Hakkı ÖZDİLEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende bu Eylül ayında çıkıma 1 hafta vardı öyle ki 10. günde döl kontrolüde yapıp boş olanları çıkarmıştım.O gün akşam üstü 07:30 işten çıktım bir konrol ettim çıkarken sigortaları indirdim farkındada değilim eve geldim gece sanki biri beni dürttü saat 11:00 pijamalarla tekrar yumurtalara bakayım dedim makinanın göstergesi 23 dereceyi gösteriyordu.yani 07:30 dan 11:00 kadar 3,5 saatten fazla bir zaman geçmiştiki benimde canım sıkıldı ama 1 hafta sonra çıkımlarında hiçbir sorun olmadı yani 3-5 saatlik bir kesinti tahminimce çok fazla etkilemiyor yumurtaları

İsmail bey sizin cikima bir hafta varmis benim sanssizligim yumurtalari koyali bir hafta olmustu.mustafa beyinde dedigi gibi en kritik zaman
Ara
Yumurtanin içerisindeki canlımı öldümü anlama yolu varmı.
Makineyi kapalı unutmuşum. 30 yumurta vardı 4 tanesi 17 günde çıktı. Kalanları 20. Gün oldu hiç kıran eden yok. Kalanları ölümü nasıl anlarım bilen varmı.
Ara
erhan bey ışık ile kontrol yapabilirsiniz canlı olanın illaki kalp atışını görürsünüz...
Ara
Erhan bey karanlik bir ortamda fener veya telf isigiyla kontrol yapabilirsiniz tek tarafda hava boslugu varsa ve oval olan taraftaysa 22 23.gune kadar bekleyin iki tarafta varsa oluşmuş ölmüş tür hic yok sa olu veya küt olmustur gece lambasi gibi isik geciyosa dolsuzdur
Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansinlar.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yumurtalar geldi Yusuf Türk 3 729 04-06-2016, Saat: 05:33 AM
Son Yorum: Dündar Konuk
  buzdolabında bekleyen yumurtalar Ahmet BULUT 11 2,180 08-27-2012, Saat: 11:02 PM
Son Yorum: Kadir YAVUZ

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | KuluckaClub | Yukarı Git | | Arşiv | RSS