Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GURK İÇİN NE YAPMALIYIM
SEVGİLİ ABİLERİM İKİ TANE KÖY TAVUĞU DEDİĞİM TAVUĞUM VAR CİNSLERİ PEK BELİRGİN DEĞİL KIRMA DAHA ÖNCE İKİSİ DE GURKA YATTI AMA YAZDI ACABA ALTLARINDAN YUMURTAYI ALMASAM TEKRAR YATARLAR MI YOKSA YAZI MI BEKLEYEYİM
---KALABALIKTA ARTİSTLİK YAPANIN TENHADA ÖZRÜ KABUL OLMAZ ---
Ara
Gurk olmasi icin birsey yapamazsiniz. Olmamasi icin yapabilirsiniz. Gurkluk hormonu salgilayan bir tavuk gurk olur. Eger bu hormonu salgiliyorsa folluktaki yumurtalarini almayin. Ya da gizli bir yere yumurtluyorsa hic ellemeyin. Yumurtalarin yerini bildiginizi bile belli etmeyin. Zaaten olacaksa olur. Olmayacaksa 100 yumurta birikse yine olmaz.

Eskiler genelde aci yedirmenin gurk olmaya etkisi oldugunu soyler ama ben pek inanmiyorum. Denemekten zarar gelmez....

Bununla birlikte iyi beslenme ve sicaklik faktorunun yumurtlama ve gurk olma uzerindeki etkisi yadsinamaz...

Kolay gelsin...

Not: bir hint alin yilda 5 kez gurk olur Smile
(11-18-2013, Saat: 04:59 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gurk olmasi icin birsey yapamazsiniz. Olmamasi icin yapabilirsiniz. Gurkluk hormonu salgilayan bir tavuk gurk olur. Eger bu hormonu salgiliyorsa folluktaki yumurtalarini almayin. Ya da gizli bir yere yumurtluyorsa hic ellemeyin. Yumurtalarin yerini bildiginizi bile belli etmeyin. Zaaten olacaksa olur. Olmayacaksa 100 yumurta birikse yine olmaz.

Eskiler genelde aci yedirmenin gurk olmaya etkisi oldugunu soyler ama ben pek inanmiyorum. Denemekten zarar gelmez....

Bununla birlikte iyi beslenme ve sicaklik faktorunun yumurtlama ve gurk olma uzerindeki etkisi yadsinamaz...

Kolay gelsin...

Not: bir hint alin yilda 5 kez gurk olur Smile
ABİ TEŞEKKÜR EDERİM CEVABIN İÇİN YUMURTALARI ALMAYA DEVAM O ZAMAN
---KALABALIKTA ARTİSTLİK YAPANIN TENHADA ÖZRÜ KABUL OLMAZ ---
Ara
(11-18-2013, Saat: 04:59 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Not: bir hint alin yilda 5 kez gurk olur Smile

Bu Yoruma katiliyorum Wink Al Bir Tane Hint Tavuğu Yaz Kiş Gurk olsun Big Grin
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
aytaç beyin de dediği gibi köy tavuğu gurk oldumu bir daha olurmu diye çok düşünmeyin sadece bir tane hint tavuğu alın kuluçka makineniz olsun yaz kış ilkbahar yaz fark etmez hint gurk oldumu affetmez bendeki Allah nazardan saklasın bu sene 3 kez yattı yeni büyüttüğm diğer bir hint tavuğum ise 12 yumurta yaptı şimdi kendi yumurtalarına yatıyor sanırım iki gün daha kaldı ciyep ciyep sesleri duymama
Ara
Geçn yıl bi arkadaşın getirdiği hint kırması tavuğumuz bu yıl tam 3 kez gurk oldu. Bu konuyu daha önce paylaşmıştım; http://www.kuluckaclub.com/konu-tavugum-...-oldu.html adlı başlık altında....

Bunun yanısıra aynı yaşta başka bir kara tavuk (cinsi nedir bilmiyorum muhtemelen karışık) , hayvan yumurtlama heveslisi boyuna yumurtluyor. ben de tam hevesliyim o zamanlar gö<üme kestirdim bunu illa gurk yapacağım. kümese kapatıyorum olmuyor folluğa kilitliyorum nafile, yapmadığım kalmadı ama o tavuk gurk olmadı. hayvanın geninde yok. ama maşallah bir yumurta veriyor hem kocaman hemde sürekli veriyor. Böyle bir tavuğu gurk yapmak imkansız gibi bir şey. bunun tamamen genetikle alakası var. bir sürü tavuk alın iyi yumurta verenleri yumurtada kullanın. iyi gurk olanları makine olarak kullanın. gerisi de malum tencerelik Smile

Ayrıca Soner bey yumurtaları almaya devam edin ama yerlerine yapay sahte yumurta koyun eğer gurk olmasını istiyorsanız. bakarsınız hayvan iyi cins çıkar ve yumurta görünce olur.
Bir de sürekli aynı yere yumurtluyorlar mı yoksa siz yumurtayı alınca oraya yumurtlamayı bırakıyorlar mı ya da bir kaç gün ara veriyorlar mı...
alın size öleneden kurk olan tavuk 6 kere oturttuk 6sıde sorunsuz çıkardı ölüyordu hala oturmaya çalıştı iyiki kışgeldede hayata döndü , enson kurktan indirdiğimizde ayakta duramıyor baş üstü düşüyordu. işte benim kuluçka makinemde bu tavuk , buarada kurk olmaması için yapmadığımız kalmadı , nafile vaz geçiremedik, normalde insana yakın olan, elde yemek yiyen tavuk ,kurk olunca havalarda uçuyor yakalamak mümkündeğil imkansız
mrb eskiden benım bildigim köylerde mayalı hamur yedirirlerdi gurkk olsun diye ama dedikleri gibi arkadasların hindt tavuğu hiç açımaz cıkarırı boyu kadar yapar anca bırakır ondan sonra yumurtlar yumurtası bittigi zaman gene başlar
Ara
Bende de köy tavuğu var,

Tavuk yumurtalarının çokluğunu gördü zaman gurk oluyor bir yazda tam 5 kere gurk hepsinde de ben olmasını istedim. Eğer altından yumurtalarını almazssam 1 hafta sonra yumurta çokluğunu görüp yatıyor. Hemde 15 16 tane yumurta alabiliyor altına.

Tavuğum gurk oluyor civciv çıkarıyor büyütüyor, 3 4 hafta yumurtlamadan geziyor. Sonra yumurtlamaya başlayıp yumurtalarını almassam tekrar gurk oluyor.
www.yemlihakorkmaz.com

Ve: "Eğer gerçekçiyseniz bu vaad ne zaman olacak?" diyorlar.
De ki: "Size vaad edilen öyle bir gündür ki, ondan ne bir an geri kalabilirsiniz, ne de ileri geçebilirsiniz." (SEBE/29-30)
Ara
Wink 
Bende 4 tane hint var 3'ün de ki keyif paşada yok Smile horoz yumurtlayıp gurk olacak neredeyse paşalarım 4 aydır yumurtlamıyor. Sad buda benim şansım

Sular Hep Aktı Geçti,
Kurudu Vakti Geçti,
Nice Han Nice Sultan,
Tahtı Bıraktı Geçti,

Dünya Bir Penceredir,
Her Gelen Baktı Geçti..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kışın ortasında gurk tavuk ne yapmalıyım Ali karataş 22 2,435 03-13-2016, Saat: 08:53 PM
Son Yorum: Cihat özkan
  Gurk Habeşler Burak Bahri PEKER 17 3,280 09-11-2015, Saat: 05:27 PM
Son Yorum: Burak Bahri PEKER
  Makineden Gurk Tavuğun Altına Bahattin Ayar 4 1,111 12-10-2014, Saat: 08:18 PM
Son Yorum: Bahattin Ayar
  GURK OLAN TAVUK NEDEN YUMURTALARINI BIRAKIR? Abdullah GÖKPINAR 2 1,107 07-15-2014, Saat: 11:15 AM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
  Gurk Anne'nin Civcivlerini Ayırmak! Fatih BULUT 13 3,758 07-02-2014, Saat: 01:16 AM
Son Yorum: Ahmet ÖDÜBEK
  Gurk Tavuk Hakkında Merak Ettiklerim Fatih BULUT 11 2,201 06-19-2014, Saat: 03:00 PM
Son Yorum: Yunus KÜÇÜK
  Gurk Tavugun Altındaki Yumurtalar Kirilmis Fatih DEMİRAYAK 18 2,528 05-28-2014, Saat: 11:21 PM
Son Yorum: Fatih DEMİRAYAK
  Tavuk gurk oldu ama hala yumurtluyor Tevfik ERCAN 9 2,581 04-25-2014, Saat: 11:15 AM
Son Yorum: Kamil SAİM
  gurk tavuk ve civcivleri hakkında soru Selçuk AYDOĞDU 4 4,914 03-18-2014, Saat: 10:07 PM
Son Yorum: Selçuk AYDOĞDU
  yalancı gurk Soner YAYLA 2 1,321 03-17-2014, Saat: 03:39 PM
Son Yorum: Soner YAYLA

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi