Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanatlı Veritabanı Yazılımı.. (Belki ilginizi çekebilir)
http://organikpin.organikpin.com/Kanatl%...B1l%C4%B1m
mustafa bey güzel paylaşım teşekkür ederim , indirip deneyeyim bi .

baya güzel bi program yapmışlar , aşı programında hastalıklara kadar bazı konular programda mevcut yapanın ellerine saglık .
Gold Laced Barnevelder
Papagan Club
Papagan Club Facebook

Bekçisi Aslan Olanın , Kendisi Kral Olur . . .
Gerçekten Güzel Bi Programa Benziyor... İndirdim...Bi Nevi Kendi Kümesinizin Çetelesini ayrintili Bir Şekilde Depolamak Gibi Bişey Sanirim.
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Güzel programa benziyor. Paylaşım için teşekkürler
Ara
Programın muhtevası çok güzel de yapımı biraz amatörce. Erçin kardeş programdaki özellikleri safan.net e entegre ederse çok güzel olur kanaatindeyim...
Norton riskli bulup kaldırıyor, deneyemedim. WS.Reputation.1 tehdidi veriyor.
Ara
Kendimi şöyle ifade edeyim bu programın amacı hakkında;
yıllar önce yabancı ülkeden RIR getirtmek nasip oldu üretime başladık her şey iyi güzel öyle bir noktaya geldik ki hattın saflığının korunması ve kardeş eşleşmesini önlemek için tavuk ve horoz değişimi gerekti.
E ne olacak şimdi TR de bir üreticiden kriterlerime uygun yumurta alayım dedim birde baktım ki benim bir kaç yıl önce bin bir rica üzerine gönderdiğim yumurtalardan çıkan ürün.
Evet ilginç bir durum
10 basamaklı bir halkalama ile bu engellenebilir
çıkış noktam bu
Ama kazın ayağı öyle değil açıklamaya çalışayım
Diyelim ki halkalama yaptık samimi ve doğru söylediğimizi varsayıyorum Türkiye de o kadar da fazla hattın olmadığı ortaya çıkar bu tehlikeli bir durum kimse damızlıklarım diye söze başlayamaz
çünkü halka onu ele verir
demek ki neymiş ticari olarak herkese zarar verir
yararları nedir dersek Büyük resme bakacak olursak Bu işi layıkıyla yapmak istiyorsak bu zorunludur.

Programın kullanımı tartışılır iyi kötü fonksiyonel fiyasko gibi yorumlara açıktır.

Ama

Bir an önce halkalama yapılmalıdır.
Ara
(04-17-2015, Saat: 12:15 PM)Ömür PORSUK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendimi şöyle ifade edeyim bu programın amacı hakkında;
yıllar önce yabancı ülkeden RIR getirtmek nasip oldu üretime başladık her şey iyi güzel öyle bir noktaya geldik ki hattın saflığının korunması ve kardeş eşleşmesini önlemek için tavuk ve horoz değişimi gerekti.
E ne olacak şimdi TR de bir üreticiden kriterlerime uygun yumurta alayım dedim birde baktım ki benim bir kaç yıl önce bin bir rica üzerine gönderdiğim yumurtalardan çıkan ürün.
Evet ilginç bir durum
10 basamaklı bir halkalama ile bu engellenebilir
çıkış noktam bu
Ama kazın ayağı öyle değil açıklamaya çalışayım
Diyelim ki halkalama yaptık samimi ve doğru söylediğimizi varsayıyorum Türkiye de o kadar da fazla hattın olmadığı ortaya çıkar bu tehlikeli bir durum kimse damızlıklarım diye söze başlayamaz
çünkü halka onu ele verir
demek ki neymiş ticari olarak herkese zarar verir
yararları nedir dersek Büyük resme bakacak olursak Bu işi layıkıyla yapmak istiyorsak bu zorunludur.

Programın kullanımı tartışılır iyi kötü fonksiyonel fiyasko gibi yorumlara açıktır.

Ama

Bir an önce halkalama yapılmalıdır.

Size katılıyorum, haklısınız.Ancak ülkemizdeki en temel sorunları aşmadan bunu gerçekleştirmek ne yazıkki hayal bence...
Başarılar diliyorum size...
Ara
Levent bey bende size katılıyorum

Tüm sorunlar tek tek ele alınmalı ve tekerleği yeniden icad etmemiz gerekse bile yılmadan usanmadan bunları çözmeliyiz.

ve/veya çözüm üretenleri desteklemeliyiz.
Ara
Ömür bey geliştirmeye yardımcı oluruz eksik bulmada üstüme yoktur Smile

ek olarak ta ilave şeyler yapılabilir.. ben indirdim ama çalışmadı hata verdi uygulama.. incelemek isterm
(04-23-2015, Saat: 10:07 PM)Ömür PORSUK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Levent bey bende size katılıyorum

Tüm sorunlar tek tek ele alınmalı ve tekerleği yeniden icad etmemiz gerekse bile yılmadan usanmadan bunları çözmeliyiz.

ve/veya çözüm üretenleri desteklemeliyiz.

ömür bey programın yapımcısı da sizsiniz galiba. Elinize sağlık. Geliştirilmeye açık, güzel bir program.. üzerinde konuşulabilir
Şöyle bir durum var ki ;

Ben illede bu programı kullanalım demiyorum
bu program bu işi yapar diyede ısrar etmiyorum

Amacım damızlık hobi veya kenarından ucundan veya herneresinden bu işle ilgilenenlerin bir nevi envanterine ulaşmak

Aslında çok komik durumlar ortaya çıkacak

Australorp ele alalım

Türkiyede en fazla kaç hat vardır sizce

8 10 20

bu ortaya çıkacak belkide 2 dir
dediğim gibi üreticiler için tehlikeli bir konu halkalama bir kere ticari olmaktan çıkarır olayı

eğer bildiğiniz duyduğunuz bir yazılım varsa hepbirlikte teşvik edelim halkalama bence önemli
yoksa çokmu hayal kuruyorum
hayırlısı
Ara
(04-25-2015, Saat: 12:46 PM)Ömür PORSUK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şöyle bir durum var ki ;

Ben illede bu programı kullanalım demiyorum
bu program bu işi yapar diyede ısrar etmiyorum

Amacım damızlık hobi veya kenarından ucundan veya herneresinden bu işle ilgilenenlerin bir nevi envanterine ulaşmak

Aslında çok komik durumlar ortaya çıkacak

Australorp ele alalım

Türkiyede en fazla kaç hat vardır sizce

8 10 20

bu ortaya çıkacak belkide 2 dir
dediğim gibi üreticiler için tehlikeli bir konu halkalama bir kere ticari olmaktan çıkarır olayı

eğer bildiğiniz duyduğunuz bir yazılım varsa hepbirlikte teşvik edelim halkalama bence önemli
yoksa çokmu hayal kuruyorum
hayırlısı

"Amacım damızlık hobi veya kenarından ucundan veya herneresinden bu işle ilgilenenlerin bir nevi envanterine ulaşmak"

Bu envantere ulaşmayı kim istemezki.
Ayrıca ilk başlarda tehlikeli gibi görünse de aslında tehlikeden çok hayırlı olacağı kanaatindeyim. Bir kişinin bir hat üzerinden kendisini otorite olarak kabul ettirmesi mi daha zordur yoksa yurt dışında hattı oluşturanın adıyla iş yapması mı ? İngiltereden Filanca şecereli kanatlılarım demek hattoa soy ağacını gösterebilmek kanatlının satışını pazarlanmasını daha da kolaylaştıracağı, gerçek ederine alıcı bulacağı kanaatindeyim. Hem bu arada emek hırsızı çakmacılar da yerin dibine girmiş olur fena mı....

Şu ya da bu programın kullanılması önemli değil, siz elinizi taşın altına koyup güzel bir şeyler yapmışsınız, dünyanın en kapsamlı programını da yapsak onu kullanacak irade ve ortak akıl oluşmadıkça bir işe yaramıyor maalesef. Bu ve bunun gibi forum ve platformlarda örgütlenip birşeyler yapılabilir belki, beyin fırtınasına devam.....
Elinize emeğinize sağlık
imza
email:emiralioglu61@gmail.com
Tel. :05057990840

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  türkiye 1. kanatli forumu Salih ÖZKAN 0 519 12-29-2013, Saat: 09:28 PM
Son Yorum: Salih ÖZKAN
  T.C. Organik Kanatlı Hayvan Yönetmeliği (Dernek,Birlik,Kulüp hk görüş?) Mustafa SARPKAYA 4 1,017 09-03-2013, Saat: 09:01 PM
Son Yorum: Ali İrfan ÇEVİK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi