Konu Bilgileri
Konu: Enda 2411 termostat Yazar: ALİ BEY
Okunma: 27593 Yorum: 87
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İsa YILDIRIM 07-04-2013, Saat: 08:39 AM   
tamam. hele bir bağla çalışsın gerisi kolay.
Ara
ALİ BEY 07-04-2013, Saat: 08:46 AM   

abi burda 5 e de sanırım bişey bağlanıyor yanlışlık olmasın bizim bağlantımız doğru bi daha bakarmısın soon olarak
HOROZ KENTLİ
Ara
İsa YILDIRIM 07-04-2013, Saat: 09:11 AM   
2 - 4 ve 5 çıkış rölesinin kontak uçlarıdır. 2 numayara elektrik (faz ucu kontrol kelemiyle baktığımızda yanan uç) veriyoruz. röle aktif değilse 5 numarada elektrik olur. eğer sıstıcı devreye girdiyse 4 numara arada elektrik olur. biz buna 4 numara rölenin normlade açık kontağı, 5 numarayada rölenin normalde kapalı kontağı diyoruz. biz normalde açık kontağını kullanıyoruz. yani 2 ve 4 numarayı. set ettiğimiz sıcaklık değerinin alnına düşünce röle çalışır. 4 numara elektrik gelir. ampuller yanar. istediğimiz sıcaklığı ulşatığında rölenin enerjisi kesilir. 4 numarada elektrik kesilir. 5 numaraya elektrik gelir. 2 numaraya ortak uç diyoruz. 2 numaradaki elektrik durmuma göre 4 e veya 5 e geçer. biz 5 numarayı kullanmayacağız.
ama istenirse 5 numaraya bir 220 volt fan baca egzos fanı olarak bağlandığında ısıtma yaparken fan çalışmaz ısıtma durduğunda fan çalışır. aşırı sıcaklık olursa baca fanında dışarı atılabilir. Ama aynı zamanda sıcaklıkta atılcağından elektrik maliyeti artar. ayrıca içerde havayı sirküle edecek başka bir fan devamlı çalışmalı.
Ara
ALİ BEY 07-04-2013, Saat: 07:45 PM   
abi çok teşekür ederim zaman ayırıp bunları yazdığın içn yani şimdi bizim bağlantımız kuluçka makinası içn doğru bağlantılar dimi Buarada abi kusura bakma okadar soru sordum sorma sebebim içnde can olacak onun içn en ince ayrıntıyı bile göz ardı etmiyeceğim başka eksiklerim varsa söyle abi sıvı termometreleri yarın alacağım yani elimdekiler suan
Dijital termostat
nem ölçer
ampul
porselen duy
saklama kabı dışı izole yapıldı sert köbukle
12 volt pc fanı 12 volt adaptör eksik onuda alıcam yarın
sıvılı termometre alıcam yarın
nem içn kap

bunlardan başka eksiğim varmı abi en ince ayrıntı varsa onuda söyle abi
HOROZ KENTLİ
Ara
ALİ BEY 07-04-2013, Saat: 09:10 PM   
(07-04-2013, Saat: 07:45 PM)Ali BEY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi çok teşekür ederim zaman ayırıp bunları yazdığın içn yani şimdi bizim bağlantımız kuluçka makinası içn doğru bağlantılar dimi Buarada abi kusura bakma okadar soru sordum sorma sebebim içnde can olacak onun içn en ince ayrıntıyı bile göz ardı etmiyeceğim başka eksiklerim varsa söyle abi sıvı termometreleri yarın alacağım yani elimdekiler suan
Dijital termostat
nem ölçer
ampul
porselen duy
nem içn kap

ısı sensörü bu dimi abi
HOROZ KENTLİ
Ara
İsa YILDIRIM 07-04-2013, Saat: 10:58 PM   
bağlantı tamamdır. başka eksik yok. termometre alınca kalibrasyon yapacağız. nem ölçer dedeğin nasıl birşey ?
alkollü yada civalı termometreyi nereden alacaksın ?
eczanelerde civalı yasaklanmış. akvaryumcularda vardır. alacağın yerde en az 10 tane yanyana koy en çok hangileri aynı dereceyi gösteriyorsa onlardan 2 tane al. Camın yanına çizgileri ve rakamları çizerken hata olabiliyor. 1-2 derece farlı gösterebilirler. yanlış gösteren bir termometre alırsan bizim kalibrasyonda hatalı olur. vebal burada başlıyor işte. çalıştırıp bir iki gün emin olacağız. kulucka.com da termometreler 10 lira olması lazım. oradan alabilirsen daha iyi. kuluçka makinasına göre skalası var.
http://www.kulucka.com/kulucka/147-Kuluc...tresi.aspx
bundan iki tane alırsın birini nem ölçer yaparsın

(07-04-2013, Saat: 09:10 PM)Ali BEY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07-04-2013, Saat: 07:45 PM)Ali BEY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi çok teşekür ederim zaman ayırıp bunları yazdığın içn yani şimdi bizim bağlantımız kuluçka makinası içn doğru bağlantılar dimi Buarada abi kusura bakma okadar soru sordum sorma sebebim içnde can olacak onun içn en ince ayrıntıyı bile göz ardı etmiyeceğim başka eksiklerim varsa söyle abi sıvı termometreleri yarın alacağım yani elimdekiler suan
Dijital termostat
nem ölçer
ampul
porselen duy
nem içn kap

ısı sensörü bu dimi abi

ısı sönsürü olabilir. resimden anlaşılmaz. sen daha bunu denemedin mi ?
bu sensörü 9 ve 10 numaraya bağla. 6 ve 7 numara bir tarafı fiş olan ikili kablo bağla. fişi priz tak. bulunduğun yerin sıcaklığını göstermesi gerekir.
denemek için diğer uçlara birşey bağlamana gerek yok
Ara
ALİ BEY 07-04-2013, Saat: 11:15 PM   
(07-04-2013, Saat: 10:58 PM)İsa YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bağlantı tamamdır. başka eksik yok. termometre alınca kalibrasyon yapacağız. nem ölçer dedeğin nasıl birşey ?
alkollü yada civalı termometreyi nereden alacaksın ?
eczanelerde civalı yasaklanmış. akvaryumcularda vardır. alacağın yerde en az 10 tane yanyana koy en çok hangileri aynı dereceyi gösteriyorsa onlardan 2 tane al. Camın yanına çizgileri ve rakamları çizerken hata olabiliyor. 1-2 derece farlı gösterebilirler. yanlış gösteren bir termometre alırsan bizim kalibrasyonda hatalı olur. vebal burada başlıyor işte. çalıştırıp bir iki gün emin olacağız. kulucka.com da termometreler 10 lira olması lazım. oradan alabilirsen daha iyi. kuluçka makinasına göre skalası var.
http://www.kulucka.com/kulucka/147-Kuluc...tresi.aspx
bundan iki tane alırsın birini nem ölçer yaparsın

(07-04-2013, Saat: 09:10 PM)Ali BEY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Dijital termostat
nem ölçer
ampul
porselen duy
nem içn kap

ısı sensörü bu dimi abi

ısı sönsürü olabilir. resimden anlaşılmaz. sen daha bunu denemedin mi ?
bu sensörü 9 ve 10 numaraya bağla. 6 ve 7 numara bir tarafı fiş olan ikili kablo bağla. fişi priz tak. bulunduğun yerin sıcaklığını göstermesi gerekir.
denemek için diğer uçlara birşey bağlamana gerek yok

bunu 9 ve 10 bağladım 6 ve 7 ye düz birizmi daptörmu bağlıcamda takıcam prize yoksa düz fişmi takıcam
HOROZ KENTLİ
Ara
İsa YILDIRIM 07-04-2013, Saat: 11:27 PM   
model 230 ise 6 ve 7 düz prize takacaksın adaptör değil.
Ara
ALİ BEY 07-04-2013, Saat: 11:29 PM   
biraz önce taktım o sensörü sıcak biyere yaklaştırınca artıyor. resim cektim

HOROZ KENTLİ
Ara
İsa YILDIRIM 07-04-2013, Saat: 11:58 PM   
güzel. bir haftadır uğraşıyoruz, bir gelişme olması sevindirici.,
gördüğüm kadarıyla ondalık basamağı yok. paremetrelerine girip ondalık basamağı yapacağız. inşallah ondalık vardır. yoksa işine yaramaz.
Ara
ALİ BEY 07-05-2013, Saat: 12:01 AM   
(07-04-2013, Saat: 11:58 PM)İsa YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güzel. bir haftadır uğraşıyoruz, bir gelişme olması sevindirici.,
gördüğüm kadarıyla ondalık basamağı yok. paremetrelerine girip ondalık basamağı yapacağız. inşallah ondalık vardır. yoksa işine yaramaz.

ondalık basamağı termostattamı oluyor abi bu arada bende sevınmıştım ama bunuduunca biraz moralim bozuldu
HOROZ KENTLİ
Ara
İsa YILDIRIM 07-05-2013, Saat: 12:05 AM   
dur hemen moralini bozma. paremetrelerine girip bir virgül ekleyeceğiz.
benim tarif edeceğim şekilde paremetrelerine gir
Ara
ALİ BEY 07-05-2013, Saat: 12:07 AM   
ampulu bağmadan parametreler ayarlanırmı ayarlanıyorsa tarif et ben şimd ayarlıyayım abi
HOROZ KENTLİ
Ara
İsa YILDIRIM 07-05-2013, Saat: 12:19 AM   
ampulu bağlamadan bazı paremetreler ayarlanabilir.
şimdi aşağı ve yukarı ok tuşlarına 2 saniye bassık tut
Ara
ALİ BEY 07-05-2013, Saat: 12:22 AM   
ABİ FACENİ AÇ ARKADAŞ İSTEGINI KABUL ET Bİ ORADAN DAHA KOLAY konuşuruz.
HOROZ KENTLİ
Ara
İsa YILDIRIM 07-05-2013, Saat: 12:24 AM   
tamam. face pek kullanmaya vatim olmuyorda.
Ara
ALİ BEY 07-05-2013, Saat: 12:48 AM   
abi neden kapattın faceyi
HOROZ KENTLİ
Ara
İsa YILDIRIM 07-05-2013, Saat: 01:06 AM   
Bilgisayarın şarjı bitti bu notu cepden yazdım
Yarın devam edelim geç oldu baya uzun
Sürecek .
Ara
ALİ BEY 07-05-2013, Saat: 01:07 AM   
abi şnu söyliyeyim biraz önce gezinirken şu videoyu buldum bunu yapan adamda Enda Edt 2411 termostat kullanmış içm rahatladdı

http://www.youtube.com/watch?v=qDHXmgSb33Y

pc den girince videoya bak istrsen
HOROZ KENTLİ
Ara
İsa YILDIRIM 07-05-2013, Saat: 01:10 AM   
Problem yok ondalık ayarı var oraya girip
No olan ayarı yes yapacağın ondan sonra
Virgüllü gösterecek
Ara

Enda 2411 termostat Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link