Konu Bilgileri
Konu: Satış sertifikası Yazar: Ali Kemal EMİR
Okunma: 5951 Yorum: 12
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ali Kemal EMİR 05-22-2013, Saat: 12:13 PM   
Arkadaşlar
5199 sayılı hayvanları koruma kanunu uygulama yönetmeliğinin 13. maddesi gereğince ev ve süs hayvanı satışı yapacak olan resmi ve özel kişilerin ilgili eğitime katılıp resmini koyduğum sertifikayı almaları sanırım uygun olur

Ek Dosyalar Resimler

imza
email:emiralioglu61@gmail.com
Tel. :05057990840
İlyas ARDIÇ 05-22-2013, Saat: 12:28 PM   
Hayırlı olsun, tebrik ederim.
Ara
Abdullah SEMERCİ 05-22-2013, Saat: 12:36 PM   
Ali Kemal Bey kurs sizin kurum bünyesinde mi açıldı ?
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.
Muğla/Fethiye-Seydikemer : 0532 058 9898
Ara
Ahmet BULUT 05-22-2013, Saat: 01:34 PM   
hayırlı olsun bir çok kişiye lazım teşvik edici bir olay kutlarım
Ara
Emre OZCICEKCI 05-22-2013, Saat: 02:16 PM   
Hayirli olsun Ali Kemal bey, kurs esnasinda size anlatilalardan azicik ip ucu verebilirmisiniz, irk tastiklemesi icin anlatim yapildimi, hayirli olsun sertifikaniz.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Mustafa AKGÜN 05-22-2013, Saat: 08:19 PM   
Bu belge belediyece verilmiş bir belge sanırım ama yaban hayatı koruma müdürlüğünce verilen bir belge var o olmadan işe yarıyormu.Güzel bir gelişme tebrik ederim Ali bey.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Mehmet CEVCEK 05-22-2013, Saat: 08:41 PM   
hayırlı olsun
Ara
Sami TUNÇKIRAN 05-22-2013, Saat: 11:45 PM   
Ben tam anlamadım; bu belge hobiciler için zorunluluk mu? yoksa isteğe bağlı bir sertifika mı?
Bu arada hayırlı olsun size... Smile
Karşıyaka, İzmir

Beslediği Türler: Light Sussex
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/konu-light-su...kiran.html
Ara
Abdusselam GÖZÜN 05-22-2013, Saat: 11:59 PM   
tebrik ederim ali kemal bey...sertifikanız hayırlı olsun...
Ara
Ali İrfan ÇEVİK 05-23-2013, Saat: 03:03 AM   
Hayırlı olsun KEMAL bey.

Bu sertifika, Pet-Shop açabilmek için gerekli olan İŞ YERİ RUHSATINI alabilmeyi sağlayan yasal bir belgedir. Yani siz şuan bir Pet-Shop açabilme yetkisine haizsiniz.

Mezkur Yönetmeliğin; tanımlamalar bölümünde """ı) Ev ve süs hayvanı: İnsan tarafından özellikle evde, işyerlerinde ya da arazisinde özel zevk ve refakat amacıyla muhafaza edilen veya edilmesi tasarlanan bakımı ve sorumluluğu sahiplerince üstlenilen her türlü hayvanı""" şeklinde tanımlanmıştır.

Yani yumurtası için bakıyor olmak "özel zevk" tanımına giremeyeceği için; TAVUK bir "ev hayvanı" yada "süs hayvanı" statüsünde değildir.

Sn.Emre Bey; söz konusu eğitimin içermesi gereken eğitim programı:

(1) Ev ve süs hayvanı satan kişilere verilecek eğitim programı aşağıdaki konulardan oluşur:

a) Ev ve Süs Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi.

b) CITES Sözleşmesi.

c) 5199 sayılı Kanun ve bu Yönetmelik.

ç) Ev ve Süs Hayvanları Satış, Barınma ve Eğitim Yerlerinin; Kuruluş, Açılış,

Ruhsat, Çalışma ve Denetleme Yönetmeliği.

d) Hayvan ekolojisi.

e) Hayvan davranışı.

f) Hayvan bakımı ve beslenmesi
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara
Emre OZCICEKCI 05-23-2013, Saat: 11:53 AM   
Aciklama icin cok sagolun Ali irfan Bey, guzel anlatimlar varmis, belediyenin uygulamasi guzel birsey, sertfika vermeside cok akillica, bu sertfikaya sahip olanlara basarilar dilerim.

Benim merakim, irklar uzerine yapilan calismalarda irk ozelliklerinin, dokumantasyon olarak onaylanmasi, bu onaylamalar icin bir klup unvani gerekiyor, yabanci ulkelerde irk standard tescili kluplerin elinde, bizim site ismimiz klup bunu en basda bilerek bu sekilde aldik, aktif uye sayimiz artinca bu unvan basvurusunu yapicaz, zorluk cikarda Turkiye'den alamazsak yurt disindan alicaz bu unvani, fakat genede Turkiye icin irk tescil standardi nasil olur onu bilmiyorum, her irkin olusumunu ve yapisini yerine oturtmak arzumuz, bu sekil calismalar yapildimi daha once ondan da haberim yok.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Ali Kemal EMİR 05-23-2013, Saat: 11:54 AM   
Ali irfan bey çok güzel izah etmiş.Teşekkür ederim.Ali irfan Bey'in yazdığı konuların eğitimini aldık.Daha ziyade sohbet ve karşılıklı soru-cevap tarzında geçti.Bunun haricinde özellikle pet shopçular sorunlarını dile getirdi ve çözüm önerileri sunuldu.Milli parklardan ilgili bir mühendiste katıldı.Semineri Muğla Belediyesi düzenledi.Otuz kişi civarındaydık.Herşeyin belgeye ve belgeleşmeye dayandığı zamanımızda bu tür etkinliklere katılmanın faydalı olduğunu düşünüyorum.
imza
email:emiralioglu61@gmail.com
Tel. :05057990840
Ali İrfan ÇEVİK 05-24-2013, Saat: 03:07 AM   
Sn.Ali Kemal Bey;;;;

Muğla belediyesini ve tabiki veteriner işleri müdürünüzü bu hususta tebrik etmek lazım. Ortada bir kanun bir mevzuat var ve bunu pek çok yerel yönetimin aksine fevkalade güzel bir şekilde uygulamışlar. Tekrar hayırlı olsun.

Sn.Emre Bey;;;;

Aslında sizin bahsettiğiniz türden uygulamaların ülkemizde temel mevzuatı mevcut. "4631 SAYILI HAYVAN ISLAH KANUNU" sizin değindiğiniz türde IRKLARIN saflaşması ve akreditasyonda mevcut temel kanundur. Bu kanuna dayanılarak yabancı ülkelerde sizin belirttiğiniz"klüp" adı altında faaliyet gösteren kurumların türkiyedeki karşılığı "damızlık brlikleridir" yani bizde KLÜP adıyla değil BİRLİK adıyla örgütlenilmektedir. "KOOPERATİFLER" kanuna dayınalarak bir kooperatif şablonunda kurulan bu tür birlikler TÜZEL KİŞİLİK kabul edilirler.

"DAMIZLIK BİRLİKLERİ" merkez birimi haricinde ülkenin her yerinde şube ve merkezler açabilir. Gıda.ve.Tarım bakanlığı faaliyetleri doğrultusunda eğitim, nitelikli personel ve ekipman gibi hususlar başta olmak üzere "karşılıksız hibe" yada "kredi kullandırma" gibi finansal ensturumanlarla bu birlikleri destekler.

IRKLARIN bakanlıkça ulusal veritabanına SAF IRK olarak kayıt edilebilmesi amacıyla sertfikasyonu yada belgelendrilmesini bu BİRLİKLER aracılık eder. Bi nevi sizin belirttiğiniz çalışma ve yetkiyi yürütmektedirler.

TEMEL KANUNU ve usülleri mevcut olmasına rağmen ISLAH konusunda kurulmuş birliklerde ülkemizdeki dağlım (1-At) , (2-Süt-İnekçiliği) , (3-Küçükbaş ve diğer büyükbaş) olarak sıralamak mümkün gibi. Yani diğer bir deyişle büyük üreticilerin olduğu, ve büyük paraların döndüğü alanlarla sınırlı bir BİRLİKLEŞME görülmektedir.

Konvensiyonel et-üretimi amaçlı tavukçuluk harcinde ise TAVUK IRKLARI üzerine kurulmuş bir RESMİ BİRLİK mevcut olduğunu düşünmüyorum. Big Grin Ya da en azından ben bugüne kadar varlığını hiç hissetmedim.
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara

Satış sertifikası Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATIŞ İÇİN İLAN VEREBİLME KURALI Kulucka CLUB 40 18,443 10-23-2014, Saat: 01:31 AM
Son Yorum: Ahmet ÖDÜBEK

Hızlı Menü: