Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HAVALAR ISINIYOR... BİT&PİRE İLAÇ TAVSİYELERİ...!
Saygıdeğer kuluçkaclup sakinleri
3 gündür seferber olup bayerin Neguvon adındaki , ürünü malesefki yaterince elde edemedik, aldığımız bilgiler Neguvon ülkemizde üretilmediği oldu,
Bayer firma yetkilileriyle görüştüğümüzde Neguvon yerine ( bolfo ) adındaki ürünlerini kulanmamızı tavsiyesi aldık, bunun üzerine uzman hekimlerimizle ilacın etkisi konusunda bilgi istediğimizde bolfo'nun Neguvon'dan daha etkili olduğu ve her yerde rahatlıkla bulabileceğimiz bilgisini edindik, araştırmamız sonucubda bolfo' rahatlıkla bulabildiğimizin kesin karar kıldık. Sizinle paylaşmak istedim malum bekliyen aşkadaşların daha fazla beklemek umud etmelerini istemedik. Arkadaşlar görüşmelerimiz sonucunda bolfo'yu güvenle kulanabilir'siniz , aynı şekilde suyla kulanılabilir kokusuda öyle denildiği gibi fazlaca bir kokulu değildir.

Ek Dosyalar Resimler

Hay Allah razı olsun abi bu süper işte. peki fiyat ve suya karışımı hakkında bilgiler nedir? uygulama nasıl ?

ben geçen gün biyodust serpmiştim biraz üzerlerine bugun pek göremedim ama kümes detaylı ilaçlanacak mecbur.
Durum nedir arkadaşlar hiç yazmıyorsunuz ,bolfoyu kulandınızmı?
uygulayan arkadaşlar yorum yapsa iyi olur herkes aydınlansın, birbirimizden haberdar olalım. Yeni gelen arkadaşlarında bilgisiolur.
havalar ısınınca yoğunlaşır yazılar Smile
Ara
ben iki hafta önce deli gibi ilaçladım kümesi. belediyenin kullandığı çok etkili bi ilaç var adını tam bilmiyorum veterinere sordum çok güzel dedi.onunla iyice yıkadım kümesi. bu sabahta yine ilaçladım diplere filan iyice. hayvanların üzerinde göremedim ama yine var eminim. haftaya da yine hem yakma hem ilaçlama yapacağım inş azalır.

haftaya hayvanları daldırma yapsam etkisi olurmu ? önce kümesi yakayım sonra hayvanları suya daldırayım sonra tekrar ilaçlayım ?
Eskiden bitkilerdeki zararlıları öldürmek için örneğin zeytinyağı sarımsak ve pulbiber karışımı yapılırmış peki yine tavuk ve diğer kanatlı hayvanlar için eskiden yapılan yöntemler nelerdir bu konuda bilginiz varmı?
Ara
Arkadaşlar ben daha önce bolfo kullandım ve çok iyi sonuç aldm. Gerçekten çok etkili bir ilaç.
öncelike mrb yazılarınızı okudum ve benim kendi denediğim kızartma yağı ve mazot işlemi çok yararlı ama sürekli yağ bulamazssınız ve blotıc aldım ve gecen sne hindi ve tavuklarımı suya batırdım büyük yumurtaya gececek hidnilerim öldü ama tavuklar için güzel bir ilaç ama dozunu iyi ayarlamak lazım el arabasına suyu doldurdum ve 4 kapak döktüm tavuklar ve hindiler de denedim fazla olmuş ve hindi öldü öğrendim ve 2 kapak dökülmesi lazım cok yaradı ve bidaha da yapmadım kümesin temiz olması lazım 2 hatada birde temzilenmesi lazım bi arkadasın dediğide doğdu kirecle badana yapın cok duydum etkili bir yöntemmiş
No_: mazot dökülüp kümese yakılacak kızarma yagıda kanat altı ve kıc kısmına sürülecek
Ara
(03-10-2014, Saat: 08:59 PM)Huseyin KILIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: öncelike mrb yazılarınızı okudum ve benim kendi denediğim kızartma yağı ve mazot işlemi çok yararlı ama sürekli yağ bulamazssınız ve blotıc aldım ve gecen sne hindi ve tavuklarımı suya batırdım büyük yumurtaya gececek hidnilerim öldü ama tavuklar için güzel bir ilaç ama dozunu iyi ayarlamak lazım el arabasına suyu doldurdum ve 4 kapak döktüm tavuklar ve hindiler de denedim fazla olmuş ve hindi öldü öğrendim ve 2 kapak dökülmesi lazım cok yaradı ve bidaha da yapmadım kümesin temiz olması lazım 2 hatada birde temzilenmesi lazım bi arkadasın dediğide doğdu kirecle badana yapın cok duydum etkili bir yöntemmiş
No_: mazot dökülüp kümese yakılacak kızarma yagıda kanat altı ve kıc kısmına sürülecek

HüSEYİN'BEY hayvanlarıza zarar veriyorsunuz yazık nelerle büyyütüp beslediğiniz canlara . blotic çok tesirlidir uygulamasu en fazla 10 litre suya 1 kapak atmanız yeterli fazla bile , lakin nasıl bir suya batırma uygulaması yaptınız oda çok önemli, kesinlikle hayvanların yüzüne gelmemeli boynuna kadar suya yatırmanız yeterli okokuyla üzerinde bit kene hiç biri kalmıyor önemli olan o koku vucutta kalması, ufak civcivleri olanda parmaklarınızı ıslatım vucudu hafif sevseniz yeter , kümesin etrafınada kalan suyu dökerseniz birşey cikler kalmaz, yoğun bit saldırısı olan kümeslerde 2 haftada bir 1 ay boyunca uygulamakla her'taraf bertaraf olmaktadır. Blotic haricin bende bugün bolfo aldım sulandırıp etrafa sıkacam , bu ilaç çok etkili herkes dikkatli olmalı toz halinde hayvanlara serpmemeli aksi taktirde hayvanı cayır cayır yakmış olursunuz.

Arkadaşlar bunlar geçen sezon aldığımız ilaçlar. En soldakinin ne olduğunu bilmiyorum arkadaş almış onu. Ben kullanmadım. Ortadaki bolfo ve sağdaki biyodust'u ise toz halinde direk hayvanların gövdesine dökerek elimle tüylerin arasına iyice yedirip ovalıyorum. Bu ilaçların başka kullanım şekli varmıdır. Sulandırılıp kümesin içine sıkılan bolfo bu resimdeki bolfo mudur.

Soru: Ben kümesi kireçleyeceğim. bu işlemi ilaçlamadan önce mi yapayım sonra mı?
(04-20-2014, Saat: 04:41 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bunlar geçen sezon aldığımız ilaçlar. En soldakinin ne olduğunu bilmiyorum arkadaş almış onu. Ben kullanmadım. Ortadaki bolfo ve sağdaki biyodust'u ise toz halinde direk hayvanların gövdesine dökerek elimle tüylerin arasına iyice yedirip ovalıyorum. Bu ilaçların başka kullanım şekli varmıdır. Sulandırılıp kümesin içine sıkılan bolfo bu resimdeki bolfo mudur.

Soru: Ben kümesi kireçleyeceğim. bu işlemi ilaçlamadan önce mi yapayım sonra mı?

Evet bu bolfo sulandirilmasi lazim, ama ustunde kaca kac su ekliyicegini yazmasi gerekiyor, herhangi bir aciklama yokmu?
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
(04-20-2014, Saat: 04:41 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bunlar geçen sezon aldığımız ilaçlar. En soldakinin ne olduğunu bilmiyorum arkadaş almış onu. Ben kullanmadım. Ortadaki bolfo ve sağdaki biyodust'u ise toz halinde direk hayvanların gövdesine dökerek elimle tüylerin arasına iyice yedirip ovalıyorum. Bu ilaçların başka kullanım şekli varmıdır. Sulandırılıp kümesin içine sıkılan bolfo bu resimdeki bolfo mudur.

bayerin bolfo bu yeni kutusu olduğundan bu şekildedir eskileri değişikti , sulandırmazdan dökmeyin zaten uyarısı var yakıcı özelliği var , bir tanıdık vardı mahallemde biraz sorumsuz biri 4 gün boyunca aradı her gün 1 tavuğu öldü bu bolfoyu aldırdım , ve bu yazıyı yazarken tekrar kendisini aradım kurtuldum abi teşekkür ederim yanıtı aldım, toz kullanılsada çok bilinçli çok az serpmek gerek , lakin ben yinede sulanmış şeklinde etrafa sıkılması tarafındayım.
Biyodust i kullaniyorum abi direk firmaya sordum sulandirma yok guvercinlerdeki at sinegi icin almistim bitlerine kadar temizlemisti kanaryada papaganda kullandim tavukta kullandim gayet basarili at sinegini sersemletip oldurdugune sahitim. Ben kumesi haftada bir sulandirilan etkili bir zehirle ilacliyorum ayni sekilde komsumun kileri de ilacliyorduk hatta o yakiyordu da bu hafta bi tavugunu resmen yumurtalik olarak kullanmis bitler.. Cok kotuydu kenaz ile daldirma yaptik uc defa yaktik uc defa ilacladik.. En son hala tek tuk goruluyordu bitler...
(04-21-2014, Saat: 01:13 AM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biyodust i kullaniyorum abi direk firmaya sordum sulandirma yok guvercinlerdeki at sinegi icin almistim bitlerine kadar temizlemisti kanaryada papaganda kullandim tavukta kullandim gayet basarili at sinegini sersemletip oldurdugune sahitim. Ben kumesi haftada bir sulandirilan etkili bir zehirle ilacliyorum ayni sekilde komsumun kileri de ilacliyorduk hatta o yakiyordu da bu hafta bi tavugunu resmen yumurtalik olarak kullanmis bitler.. Cok kotuydu kenaz ile daldirma yaptik uc defa yaktik uc defa ilacladik.. En son hala tek tuk goruluyordu bitler...

bende bit ihmal ettim bir kümes fena olmuş kümesi iyi ilaçladığımdan oraya yuvalanamamışlar ancak tavuklarda epey küme halinde gördüm blotic ile daldırma yaptım
ama hemen kaybolacağını sanmıyorum bu toz işide çok uğraştırıyor

enseye damlatılan var ivermektinmi bilen varsa düzeltebilir beni
onu kullanan varmı etiki ne kadar ne kadar damlanacak doz aşımı vs vs bir paket şişe vs neyse kaç tavuğa gider bilgi lazım bu konuda kullanan veya bilenlerden
Ara
Dostlar ben kanarya ürettiğim yıllardan bu yana ARDAP kullanıyorum yaklaşık 2 haftada bir kümeslerden yemlik ve sulukları alıp tavuklar içerde iken birkaç defa püskürterek uyguluyorum. Allah'a şükür kümeslerimde hiç bit promlemi olmuyor. En son 750ml lik spray olarak 55 tl ye almıştım, sizlere de tavsiye ederim.

Ek Dosyalar Resimler

Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.(Hz.Mevlana)
Ara
Bende bu hafta sonu bitlerle uğraştım.2 yıldır hiç bite rastlamamıştım geçen hafta şöyle bir bakayım dedim hayvanların but kısımlarında çok fazlasıyla gözüme çarptı kanat altları ve göğüste yok sadece butlarında vardı önce baştan aşağı bütün kümesleri temizledim altlarını kireçledim sırt pompası ile her tarafı çamaşırsuyu ile yıkadım.Bolfo ve Biyodust aldım.Ancak bolfo gerçekten çok etkili onu toz halinde kullanmadım biyodustu hepsinin kanat altlarına sırtlarına sürdüm birde kümesin etrafına folluklara azar azar serptim, bolfoyu daha önce kanaryalarda kullanmıştım çok etkilidir dikkatli kullanmak gerek bende onu bu hafta sonu sulandırarak tüm kümese kullanacağım kokusu gerçekten çok keskin ve diğer ilaçlardan daha pahalı ve az miktarda,bence sulandırarak kullanmak daha etkili ve mantıkllı ne gerekiyorsa deneyeceğim.Çünkü bu yaz çok sıcak geçecek birde yağmurlar o kadar fazla yağdıki bahçe hep çamurlu idi bence dışkıları çamurla beraber kuruyunca daha fazla bite sebep oldu neyse buda bir tecrübe oldu seneye mutlak havalar ısınmadan tedbir alacağım inanın 45-50 tavuğu tek tek yakala ilaçla çok yorucu bunun daha pratik bir yolu olması lazım benim gibi amatörler için şimdilik tahta kümesten başka bir çare yok ilerleyen zamanda beton kümes yapacağım ve içersini mutlak sıvatmak gerek o zaman ilaçlamak daha kolay olacak sanırım.
Ara
Subat ayindan beri iki haftada bi yapiyordum sıklastirip haftada bir kumesi komple ilacliyorum ilacin adini bilmiyorum Smile ama yine cikma ihtimali cok yuksek Smile detayli bakmadim son sira dedigin gibi abi yagmur camur hep
(02-20-2014, Saat: 12:17 AM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kan emici sinsi pirenalara bende neguvon kulandım , Herkese tavsıyemdir hiç zaman kaybetmezden biran önce önlem almakgerek.

şu ilaç açıklalamaları Türkçe olmasına rağmen hala hiç birşey anlayamıyorumSmilepulverize edilirmiş,yok inhibe yapılırmış.şunu adam gibi 1 litre suya bir çay kaşığı koy çalkala deseler ya...
Ara
inanın 45-50 tavuğu tek tek yakala ilaçla çok yorucu bunun daha pratik bir yolu olması lazım [/b]

Aynı sıkıntıyı bizde yaşadık.Gerçekten açık alanı bırakın eğer kümesiniz biraz büyük olunca bile içerde yakalamak çok zor.
Bizde KIŞIN BOLFO yu tuzluğa koyup dikkatlice üstüne döküp sıvazladık etk,l, oldu, kümeside BLOTİC ile yıkadık resmen dip köşe dahil.
Yazın yada güneş olan havanın gerçekten sıcak olduğu zamanlarda ise kova yada geniş ve derince bir kap içerisine 10 litre suya 1 kapak BLOTİC yapıp daldırma yaptık ve gerçekten her iki ilaçta hem BOLFO (Toz olarak dikkatli kullanılmalı) hemde BLOTİC gerçekten biti-pireyi yok ediyor.
Ayrıca kümesi temizlediğimiz zamanlarda mikrop ve virüslere karşı BİYODİN isimli dezenfektan ile kümesi spreylemek çok fayda sağlıyor.Hatta yemlikler-suluklara ve hatta hayvanların üstüne bile yapılabilir.Birçok hastalık yapan mikrop ve virüsleri kırıyor.BİYODİN BİYOTEKNİK firmasına ait bir ilaç.Kullanan arkadaşlar ayrıca tecrübelerini yazarlarsa diğer arkadaşlara da belki bir çare olur.
Ara
Gece biti dediğimiz aslında akar olan "dermanyssus gallinae"öyle kolay kolay ilaçlardan etkilenmiyor ve ölmüyor gece tavuklarda kan bırakmıyor gündüzleri yuvalarına dönüyorlar ben gündüzleri kümesteki çatlak yerleri ne derece doğru bilemiyorum büyük günaha giriyorm sanırım ancak mecbur pürmüzle yakıyorum inanın toplu haldelerken pürmüzün ateşi dahi etki etmiyor direk ölüm olmuyor baya 10-15 sn üzerlerine tutmak gerekiyor.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bit/Pire İlaçı Tamer Sezen 2 465 09-20-2016, Saat: 03:46 PM
Son Yorum: Tamer Sezen
  Bu ilaç nasıl kullanan varmı ( Clamoxyl oral toz- Amoksisilin 500 mg / g ) Alpay YILDIZ 8 1,304 03-11-2016, Saat: 01:07 AM
Son Yorum: Alpay YILDIZ
  bolfo bit ilacını tavuklara ne zaman serpilmeli Cafer KOÇ 5 1,827 05-14-2015, Saat: 03:45 PM
Son Yorum: İsmail MENGİR
  ILAC TEMINI Ahmet GİŞİ 3 894 04-01-2015, Saat: 11:55 AM
Son Yorum: Ahmet GİŞİ
  Bit-pire için çözüm olabilen bi ürün İsmail MENGİR 1 2,490 03-06-2015, Saat: 04:15 PM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
Thumbs Up İLAÇ VE VİTAMİN ÖNERİSİ Mehmet KURU 4 4,149 02-24-2015, Saat: 08:42 PM
Son Yorum: Burak ARAS
  Tavuğumun ishaline ilaç kullandım gecmedi! Cafer KOÇ 9 1,963 01-29-2015, Saat: 06:18 PM
Son Yorum: Cafer KOÇ
  BOLFO marka ilaç 5 tl Mustafa Ozan SAYILGAN 9 5,988 08-01-2014, Saat: 04:51 PM
Son Yorum: Metin AYDIN
  Hastalık belirtileri/tedavi yöntemleri/ilaç isimleri&tedarik Yasin ÖKSÜZ 14 4,536 07-23-2014, Saat: 07:18 PM
Son Yorum: Burak ARAS
  Bit problemi Mehmet Ali ÖZTÜRK 11 2,875 06-23-2014, Saat: 05:22 PM
Son Yorum: Mehmet Ali ÖZTÜRK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi