Kulucka Club Hoşgeldiniz

Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HAVALAR ISINIYOR... BİT&PİRE İLAÇ TAVSİYELERİ...!
(06-03-2013, Saat: 12:26 PM)Hatice Akarcay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuyu açtığınızdan beri okuyorum da yazılanlarda yanlış öğrenilmiş bilgiler var.Bitin kanatlılarda oluşumun sebebinin yaz ayından dolayı gibi bir inanış var.Oysa ki bu bilgi yanlış bir bilgidir.
Kanatlılarda perde ayaklılar da ve sivri ayaklılar ( yani perdesiz olanlar )
bunlarda hayvanın kendi yapısına bağlı olarak vucut yağlanmasına istinaden
kanatlıda bit eksik olmaz.Bitin hayvanda olması yaz dönemine bağlı değildir.Her dönem de olabilir.Bunun da en etkili ilacı da soba külü veya tezek külüdür.Bunları şimdi nereden bulacağız diyorsanız hepimiz mangal yakıyoruz onun külünü alın canlının bulunduğu yere koyun canlının vucuduna temas ettirin.Buraya yazmış olduğunuz ilaç isimlerinden daha etkili bir yöntemdir.

maşallah süper bir bilgi ama denemek lazım
Ara
(06-03-2013, Saat: 02:58 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-03-2013, Saat: 12:26 PM)Hatice Akarcay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuyu açtığınızdan beri okuyorum da yazılanlarda yanlış öğrenilmiş bilgiler var.Bitin kanatlılarda oluşumun sebebinin yaz ayından dolayı gibi bir inanış var.Oysa ki bu bilgi yanlış bir bilgidir.
kanatlıda bit eksik olmaz.Bitin hayvanda olması yaz dönemine bağlı değildir.Her dönem de olabilir.Bunun da en etkili ilacı da soba külü veya tezek külüdür.Bunları şimdi nereden bulacağız diyorsanız hepimiz mangal yakıyoruz onun külünü alın canlının bulunduğu yere koyun canlının vucuduna temas ettirin.Buraya yazmış olduğunuz ilaç isimlerinden daha etkili bir yöntemdir.

maşallah süper bir bilgi ama denemek lazım

Abi benimkiler hergün deniyorlar bilmem faydası varmı ... Ama bundan sonra onu gözlemleyeceğim...
::::::::::::::::::::: Dostlar SAANEN Çiftliği ::::::::::::::::::::::::::
Ben Bu Hobiye Başladim Başlayali Sadece 1 Kere Kümesimi İlaçlamiştim... Daha Sonra gurk yatan tavuklar için toz bit ilacı kullanıyordum opigal-5 (sanırım piyasadan kaldırılmış)

Ama daha bugüne kadar kümeslerimin bit pire istilasıyla karşılaştığını görmedim. sadece bir kere bir tavuğum halsiz kalmişti, sanirin ya bitlendi yada pireler yüzüden kansız kaldı. onu opigal-5 ile 2 günde düzeltmiştim..

Gelelim Benim söyleyeceğim konuya... bi yerde duymuştum, defne ağacı biti pireyi uzaklaştırıyor diye.. kümeslerimin tam ortasında da kocaman bir defne ağacı var... acaba bu defne ağacı bit ve pirelerin gelmesini engelleiyor mudur.. çünkü düzenli ilaçladığımı hatırlamam. bit ve pire istilasıyla da karşılaşmadım....
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Aytac bey sanırım sizin kümeste bit ve haşerelerin üremesine ve çoğalmasına imkan sağlayan bir ortam yok.Aksi taktirde duman ederler.Özellikle kırmızı tavuk biti denen tür.15-35 dereceler arası yüzde 60 nemle aktif olan bir haşere.Özellikle kombine ırklarda ve yumurta ırkında etkili.Bunlar geceleri 1-2 saat aktif olurlar.Gündüzleri kümeslerdeki yarık ve çatlaklarda gizlenirler.Tavuklarda görülen yan etkileri yem miktarında artış ve yumurta veriminde düşüştür.Ayrıca stresede sebep olmaktadırlar.Bu tür haşerelerle değişik mücadele metodları mevcuttur.Bu haşereler kümeslerde çok uzun süre canlı kalabilirler.İyi bir gözlemle varlıkları tespit edilebilir.Ama en güzeli kümeslerimize hayvanlarımızı koymadan önce iyi bir temizlik yapmalıdır.İşin ilginci eğer bu bitler kanını emip doyamayacağı hayvanı bulamazsa insana da gelebilir
imza
email:emiralioglu61@gmail.com
Tel. :05057990840
(06-04-2013, Saat: 05:54 PM)Ali Kemal EMİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aytac bey sanırım sizin kümeste bit ve haşerelerin üremesine ve çoğalmasına imkan sağlayan bir ortam yok.Aksi taktirde duman ederler.Özellikle kırmızı tavuk biti denen tür.15-35 dereceler arası yüzde 60 nemle aktif olan bir haşere.Özellikle kombine ırklarda ve yumurta ırkında etkili.Bunlar geceleri 1-2 saat aktif olurlar.Gündüzleri kümeslerdeki yarık ve çatlaklarda gizlenirler.Tavuklarda görülen yan etkileri yem miktarında artış ve yumurta veriminde düşüştür.Ayrıca stresede sebep olmaktadırlar.Bu tür haşerelerle değişik mücadele metodları mevcuttur.Bu haşereler kümeslerde çok uzun süre canlı kalabilirler.İyi bir gözlemle varlıkları tespit edilebilir.Ama en güzeli kümeslerimize hayvanlarımızı koymadan önce iyi bir temizlik yapmalıdır.İşin ilginci eğer bu bitler kanını emip doyamayacağı hayvanı bulamazsa insana da gelebilir

çok güzel özetlemişsiniz bu olayı ben şahsen aynı noktası virgülüne yaşadım yazdıklarınızın kırmızı tavuk biti çok tehlikeli
Ara
Tavuk besleyipde ilac yapilmayan bir kumesde kirmizi bit olmamasi imkansizdir, hayvalarin tuyleri ve kumes catlaklari kontrol edilirse mutlaka bitler gozle gorulur, kirmizi bitler onlem alinmazsa butun kumesi telef ederler, dogal yontemler ise yaramamakda ilac kullanimi mecburidir.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Ben de kırmızı tavuk bitini bizzat yaşadım, ne yazık ki Hatice hanıma katılamıyorum. Bu bit sıcaklar başladığında çoğalmaya ve tavuklarda aktif olmaya başlıyor. Kışın tek bir tanesini görmedim. Ayrıca Emre kardeşimin dediği gibi doğal yöntemlerle bu zararlının kökünü kurutmak kesinlikle mümkün değil. Düzenli ilaç kullanmak ve aksatmamak gerekiyor.
Karşıyaka, İzmir

Beslediği Türler: Light Sussex
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/konu-light-su...kiran.html
Ara
Eskiden ahşap kümesim vardı 17 yıllık filandı orada bit olayı ile karşılaşmıştım ama betonarme yaptığım kümesimde hiç bit olayına rastlamadım genelde 6 ayda bir tüm kümesi yerler ve folluklar dahil badana yaparım badananın her tulumbasının içine 2 adet bayer k-othrine sc-50 haşere ilacı katarım o şekilde kümeste gördüğüm her yeri badana yapıyorum.Kümesimde örümcek tuzagı dahi yok.Şükürler olsun
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Bit sorunu bu sene bende de baş gösterdi. Neguvon bulamadım. elimdekiler martta bitti ve geçen haftaya kadar sıkıntı yoktu. Bit istilası ihtimaliyle araştırma yaptım. Clup üyelerimizden Kadir Yavuz Kardeşimi ve Burak Aras Beyi aradım fikirlerini aldım. Neticede Chrysamed EC Konsantre diye bir ilaç buldum ve kullandım. İlk üç dört gün işe yaramadığını düşündüm. Şu an canımı sıkacak ne kırmızı bit nede pire kümeste görünmüyor. periyodik ara ile bu ilaç yapıldığı sürece sanırım bu bit sorunu biter.
Ben de kırmızı tavuk bitini bizzat yaşadım, ne yazık ki Hatice hanıma katılamıyorum. Bu bit sıcaklar başladığında çoğalmaya ve tavuklarda aktif olmaya başlıyor. Kışın tek bir tanesini görmedim. Ayrıca Emre kardeşimin dediği gibi doğal yöntemlerle bu zararlının kökünü kurutmak kesinlikle mümkün değil. Düzenli ilaç kullanmak ve aksatmamak gerekiyor.
Sami bey bana katılmayabilirsiniz.Siz hayvanda biti görünce mevsimde yaz ayı olunca yaz ayında bit oluyora bağlıyorsunuz.Aklınıza başka bir şeyden de olabilirmi diye gelmiyor.Kışın siz kümesiniz de bit görmeyebilirsiniz ama kümesinde bit görenler var bizzat bit mücadelesinde külü kullanıp kümesini bitten temizleyenler var eskiden ilaç mı vardı yada herkes yaşadığı yerde ilacı bulabiliyorlar mıydı.Her şey doğal yöntemlerle yapılmazmıydı.
Arkadaşalar akla gelebilecek tüm ilaçları denedim olmuyorolmuyor son çare ziraii yüksek zehirli ilaçlar birde mazot seçeneği mazotta çok etkiliymiş bakalım ne olacak.
www.kanatlievim.com

05306909734

bunu denediniz mi?

http://www.kuluckaclub.com/konu-chrysame...1#pid23281
Ara
evet siftahı acayim dedim biraz önce beyaz tavukların üzerine baktim beyaz bitler gördüm baya da varlar. evde biyodust var sadece onu mu kullanayim yoksa kadir beyin sattığından da alayım mi.
(06-03-2013, Saat: 01:57 PM)İsmail ER Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
ÖNCELİKLE ÇOK TEŞEKKÜRLER ....
Demek bunun için kül hafif ince toprak gördükleri yerde kendilerini onun içine atıyorlar... o zaman gerek yok bende bit ilaçlarına açık alanda ateş yaktığımız yer var sık sık orayı ziyaret ediyorlar hem organik olarakta bitle savaş vermiş oluyoruz Wink

bu yazilan biti bitirmez biraz azaltir, ilac kullanmak mecburi, ilacsiz kumesinde kirmizi bit urer, her zaman ilac kullanmani tavsiye ederim, duzenli ilaclardan neguvon bir numara, 6 hafta koruma saglar.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Bu kan emici sinsi pirenalara bende neguvon kulandım , Herkese tavsıyemdir hiç zaman kaybetmezden biran önce önlem almakgerek.

Ek Dosyalar Resimler

(02-20-2014, Saat: 12:17 AM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kan emici sinsi pirenalara bende neguvon kulandım , Herkese tavsıyemdir hiç zaman kaybetmezden biran önce önlem almakgerek.

Neguvon'u nereden aldınız. Artık Türkiye'de bulunmuyor. Satın aldığınız yerde varsa bende almak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
Ara
(02-20-2014, Saat: 01:23 AM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-20-2014, Saat: 12:17 AM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kan emici sinsi pirenalara bende neguvon kulandım , Herkese tavsıyemdir hiç zaman kaybetmezden biran önce önlem almakgerek.

Neguvon'u nereden aldınız. Artık Türkiye'de bulunmuyor. Satın aldığınız yerde varsa bende almak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

En kısa zamanda edinip size bilgi vermeye çalışacam, şuan emin olmazdan birşey söyleyemem, piyasada bulunmadığını biliyoruz, inşallah busorunu kısa zamanda çözer size yardımcı oluruz.

Hemid Bey Ben 03,2013 son kullanma tarihlisini buldum 5 paket aldım. Ama daha yeni tarihli bulunuyorsa listeye benide yazarsanız sevinirim.
(04-03-2013, Saat: 11:31 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: blotic , neguvon, biyodust bunları kullanıyorum hangisi işe yararsa ama bu 3 ünden vazgeçmem

abi bloticten memnun musun ? tavsiye eder misin ?

bugun sordum veteriner e neguvon yok artık üretilmiyor dedi. tezgahta blotic vardı fiyat 6 tl dedi. daha etkili fabrikalara kullandığımız var ama size çok olur dedi.Tesadüf o büyük olur dediğinden benim arkadaş vermişti Smile)

ayrıca beyaz bitler şimdi beyaz olur sonra kan emdikçe kırmızı ve siyah olur dedi Smile

hafta sonu genel temizlik var.. Smile
(02-20-2014, Saat: 12:22 PM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-03-2013, Saat: 11:31 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: blotic , neguvon, biyodust bunları kullanıyorum hangisi işe yararsa ama bu 3 ünden vazgeçmem

abi bloticten memnun musun ? tavsiye eder misin ?

bugun sordum veteriner e neguvon yok artık üretilmiyor dedi. tezgahta blotic vardı fiyat 6 tl dedi. daha etkili fabrikalara kullandığımız var ama size çok olur dedi.Tesadüf o büyük olur dediğinden benim arkadaş vermişti Smile)

ayrıca beyaz bitler şimdi beyaz olur sonra kan emdikçe kırmızı ve siyah olur dedi Smile

hafta sonu genel temizlik var.. Smile
Kamil'bey blotic'i yıllardır köpeklerime kulandığım Anlık pireleri dökmeye çözüm olan bir üründür, lakin tavuk konusunda koruyucu etken olsada zarari'bir haylı fazladır, yakıcı özelliği olması sebebiyle tavukları sersemletiyor, ve öyle sıkmayla falan kurtulamıyorsunuz, anca bir kovada belirli bir miktar su hazırlayıp tavukları boynunakadar suya batırmanız gerekir, bu uygulamayı haftada 1olmak üzere en'az 2 ay boyunca yapmanız gerekir, yani bayağı bir meşekkatlı iş.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bit/Pire İlaçı Tamer Sezen 2 749 09-20-2016, Saat: 03:46 PM
Son Yorum: Tamer Sezen
  Bu ilaç nasıl kullanan varmı ( Clamoxyl oral toz- Amoksisilin 500 mg / g ) Alpay YILDIZ 8 1,825 03-11-2016, Saat: 01:07 AM
Son Yorum: Alpay YILDIZ
  bolfo bit ilacını tavuklara ne zaman serpilmeli Cafer KOÇ 5 2,173 05-14-2015, Saat: 03:45 PM
Son Yorum: İsmail MENGİR
  ILAC TEMINI Ahmet GİŞİ 3 1,126 04-01-2015, Saat: 11:55 AM
Son Yorum: Ahmet GİŞİ
  Bit-pire için çözüm olabilen bi ürün İsmail MENGİR 1 2,677 03-06-2015, Saat: 04:15 PM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
Thumbs Up İLAÇ VE VİTAMİN ÖNERİSİ Mehmet KURU 4 4,536 02-24-2015, Saat: 08:42 PM
Son Yorum: Burak ARAS
  Tavuğumun ishaline ilaç kullandım gecmedi! Cafer KOÇ 9 2,506 01-29-2015, Saat: 06:18 PM
Son Yorum: Cafer KOÇ
  BOLFO marka ilaç 5 tl Mustafa Ozan SAYILGAN 9 6,469 08-01-2014, Saat: 04:51 PM
Son Yorum: Metin AYDIN
  Hastalık belirtileri/tedavi yöntemleri/ilaç isimleri&tedarik Yasin ÖKSÜZ 14 5,204 07-23-2014, Saat: 07:18 PM
Son Yorum: Burak ARAS
  Bit problemi Mehmet Ali ÖZTÜRK 11 3,443 06-23-2014, Saat: 05:22 PM
Son Yorum: Mehmet Ali ÖZTÜRK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi