Konu Bilgileri
Konu: Ali DALFİDAN KÜMESİ Yazar: Ali DALFİDAN
Okunma: 6525 Yorum: 13
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ali DALFİDAN 01-13-2013, Saat: 05:46 PM   
bıldırcın

keklik

keklik

keklik

yumurtalarımız

yumurtalarımız

keklikler

keklikler

keklik

keklik

keklik

sülün

sülün

sülün

keklik

tavuklar

Atıf GÜNDÜZ 01-16-2013, Saat: 09:27 PM   
Maşallah hayvanlarınız çok güzeller güle güle büyütün ....
Banu Semiha DOKUREL 01-17-2013, Saat: 03:13 AM   
Çok güzeller Maşallah..
Ara
Ayhan ÖZTÜRK 02-08-2013, Saat: 05:03 AM   
Maaşaallah çok güzel hayvanlar.
Hüseyin DESTİ 02-08-2013, Saat: 11:11 AM   
Ali bey maşAllah çok güzel evcilleriniz , beyazlarla kınalıları üretim zamanıda aynı kafesdemi besliyosunuz ?
Gold Laced Barnevelder
Papagan Club
Papagan Club Facebook

Bekçisi Aslan Olanın , Kendisi Kral Olur . . .
Ahmet ONDUL 02-08-2013, Saat: 11:34 AM   
MAŞALLAH çok güzeller.
Ali DALFİDAN 02-08-2013, Saat: 11:56 AM   
üretim zamanı ayrılıyor hüseyin bey
Ali Kemal EMİR 03-27-2013, Saat: 05:40 PM   
Adaşım Merhabalar
Maşallah hayvanlarınız çok güzeller.Özellikle de keklikler.Kanatlılar içersinde Kekliklerin benim için özel bir yeri vardır.Yirmi dört yıldır hiç eksik olmamıştır.ilk görev yerim olan bingöl den bana kalan güzel bir hobi.Senin de bildiğin gibi keklikler çok asil kuşlardır.Neyse bu konuda çok uzun konuşabilirim. İnşallah daha sonra.Besleme izni konusunda ihtiyaç olursa tüm arkadaşlara da size de yardımcı olabilirim.
Hoşçakalın
imza
email:emiralioglu61@gmail.com
Tel. :05057990840
Ahmet BULUT 03-27-2013, Saat: 05:47 PM   
izin konusu derken konuyu az aralasakSmile malum keklik için türlü yasaklar var
Ara
Abdullah SEMERCİ 03-27-2013, Saat: 05:53 PM   
(03-27-2013, Saat: 05:40 PM)Ali Kemal EMİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adaşım Merhabalar
Maşallah hayvanlarınız çok güzeller.Özellikle de keklikler.Kanatlılar içersinde Kekliklerin benim için özel bir yeri vardır.Yirmi dört yıldır hiç eksik olmamıştır.ilk görev yerim olan bingöl den bana kalan güzel bir hobi.Senin de bildiğin gibi keklikler çok asil kuşlardır.Neyse bu konuda çok uzun konuşabilirim. İnşallah daha sonra.Besleme izni konusunda ihtiyaç olursa tüm arkadaşlara da size de yardımcı olabilirim.
Hoşçakalın

Hocam ben de Batman da çalışırken keklik sesleriyle uyanırdım. Oradan getirme imkanım olmadığından orada kaldı o heves. Ama çok sıcak gelirler bana keklikler.
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.
Muğla/Fethiye-Seydikemer : 0532 058 9898
Ara
Ali Kemal EMİR 03-27-2013, Saat: 06:29 PM   
Ahmet bey
Biliyorsunuz yabani hayvanları ortamlarının dışında beslemek izne tabii.Bu hayvanlar özellikle keklik gibi çok popüler hayvanlar sa o zaman denetim biraz daha sıkı oluyor. Bu konuda değişik izin alma işlemleri mevcut. Ancak biz hobiciler için en uygun ve kolayı hobici izni almak.Yani ek 18 belgesi.Eğer hayvanlarınız sizin için çok değerli ise bu izni mutlaka almak zorundasınız.Aksi halde bir şikayet durumunda her keklik için ayrı ceza ödüyorsunuz.Diyebilirsinizki bizim hayvanları aldığımız yerler(Çiftlik ... v.s.)yerler üretim izni olan yerler dolayısı ile bir sorun olmaz.Bu sadece hayvanlarınızın resmi olduğunu gösterir.Sizin onları besleyip çoğaltabileceğiniz anlamına gelmez.Bunun için bağlı bulunduğunuz ilin milli parklarına müracaat edip tür formu doldurup talepte bulunmalısınız.Şimdi bu işler çok daha basit ve kolay. Ben müracaat ettiğimde çok sıkı takip etmeme rağmen işlemim üç yıl sürdü.Ve onayımı bakanlık verdi.Muğla da bu belgeyi ilk alan kişi benim.Benden sonra müracaat eden arkadaşlarım daha kısa sürede ve daha kolay aldılar.Benim için bu belge elzemdi.Çalışmalarım için buna ihtiyacım vardı.İşi riske atmadım.Sizlerde alsanız çok iyi olacak sanırım.Yıllık kapasitem maksimum elli adettir....

unutmadan sülün türleri içinde ,bıldırcın türleri içinde....aynı izni almak gerek.dilerseniz işlem basamaklarını daha sonra izah edebilirim.selamlar

Ali hocam haklısınız .
Keklikler çok özeldir.Hele birde dillerini anlıyorsanız
imza
email:emiralioglu61@gmail.com
Tel. :05057990840
Ahmet BULUT 03-27-2013, Saat: 06:52 PM   
teşekkürler hocam bu konu uzun ve siz maşallah emek vermişsiniz bu konuları toparlayarak ayrı başlıklar halinde müsait zamanızda konu açarsanız konu kaynamamış olur ve ihtiyacı olan kişi sizin yolları izliyerek işi kolaylamış olur önemli bilgiler çünkü
Ara
Ayhan ÖZTÜRK 03-27-2013, Saat: 08:25 PM   
Maaşaallah hayvanlarınız çok güzel. Sağlıkla besleyin.
M Ali BULUT 03-27-2013, Saat: 11:38 PM   
Çok güzeller Maşallah
abulut07@hotmail.com
0532 3843682
Antalya
Ara

Ali DALFİDAN KÜMESİ Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: