Konu Bilgileri
Konu: Sülünlerle Kekliklerin Yanyana 1 saat bile olmayacağını bu gün öğrendim :( Yazar: Ahmet ÖDÜBEK
Okunma: 4642 Yorum: 13
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ahmet ÖDÜBEK 09-23-2012, Saat: 12:03 AM   
Arkadaşlar bu gün kekliklerin bulunduğu kafesi tamir etmek için 2,5 aylık keklikleri 2 aylık sülünlerin yanına koymak zorunda kaldım ortalama işim 2 saat flan sürdü geldiğimde manzara aşağıdaki şekildeydi.

Ara
Ahmet BULUT 09-23-2012, Saat: 12:23 AM   
geçmiş olsun demekki 3- 5 saate kafa giderdiAngel
Ara
Mustafa AKGÜN 09-23-2012, Saat: 12:24 AM   
Keklikler daha 15 günlükken bile kendilerinden daha iri olan hayvanlara saldırabiliyorlar.2 aylık olmuş olanlar tamamen saldırgan sayılırlar.yanlarına piliç dahi koysanız olacagı budur.yetişkin hale geldiklerinde kendi cinsleri erkek veya dişi farketmez , diğer tüm cinslere saldırganlık gösterirler küçük cins tavuklarda dahil. geçmiş olsun diyorum.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 09-23-2012, Saat: 12:39 AM   
(09-23-2012, Saat: 12:23 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geçmiş olsun demekki 3- 5 saate kafa giderdiAngel

(09-23-2012, Saat: 12:24 AM)Mustafa AKGÜN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keklikler daha 15 günlükken bile kendilerinden daha iri olan hayvanlara saldırabiliyorlar.2 aylık olmuş olanlar tamamen saldırgan sayılırlar.yanlarına piliç dahi koysanız olacagı budur.yetişkin hale geldiklerinde kendi cinsleri erkek veya dişi farketmez , diğer tüm cinslere saldırganlık gösterirler küçük cins tavuklarda dahil. geçmiş olsun diyorum.

işte her şey zamanla tecrübeyle oluyo ama böyle acı tecrübe olunca insan üzülüyo daha önceleri sadece sülün besledim keklik ilk defa besliyorum gözleri mi çapaklanmasın, sülünleri mi yemesinler heralde ilk senem olmasından dolayı mı ne bütün olumsuzlukları yaşattılar bana çocukluğumdan beri bi sürü kanatlı hayvan besledim bi çok cins bi çok tür keklik ilk defa nasip oldu o da böyle oldu hayırlısı olsun ne diyelim. Yine ilaçlara devam akşam hayvanların yanından ayrılırken hepsine teramisin yara merhemi sürdüm yarın tekrar sürerim sabah akşam işallah düzelirler kafa derisi yok ama yeniden gelir heralde diye umut ediyorum.
Ara
Mustafa AKGÜN 09-23-2012, Saat: 12:42 AM   
Hayvanları ayrı yerde tutun.açık yaraya önce yara spreyi sıksaydınız iyi olurdu bir kaç haftaya kabuk bağlayıp düzeliyor sorun olmuyor.devamlı merhem ile nemli ve yumuşak tutunca çatlamada yapmaz.kolay gelsin.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 09-23-2012, Saat: 12:46 AM   
(09-23-2012, Saat: 12:42 AM)Mustafa AKGÜN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayvanları ayrı yerde tutun.açık yaraya önce yara spreyi sıksaydınız iyi olurdu bir kaç haftaya kabuk bağlayıp düzeliyor sorun olmuyor.devamlı merhem ile nemli ve yumuşak tutunca çatlamada yapmaz.kolay gelsin.

Mustafa bey hayvanlar ayrı yerdeydi zaten keklikleri koyduğum kafeste bi tadilat yapmak için yanlarına koydum başka da yerim olmadığı için emsalleri bi şey yapmazlar heralde diye düşündüm ama bu kadar kısa bir sürede bu hale getirebileceklerini hiç düşünmemiştim. Yara spreyi dediğiniz nedir (dezenfektan flan mı ) hiç kullanmadım (daha önce başıma böyle şeyler gelmediği için ilaç kullanımına yabancıyım) yarın alıp sıksam olur mu?
Ara
Erol EVRİM 09-23-2012, Saat: 03:08 AM   
benimde başıma böyle bir olay gelmişti 10 gün önce bende 4 adet kekliğim vardı yanlarına yavru keklik koyayım dedim yavru derken 7 aylık ve bu yavrular o 4 adedin yavrularıydı koydum hiç bir proplem olmadı hatta beraber yem yediler etiler bende anlaşacaklarını sanıp ordan uzaklaştım akşam geldiğimde aynı sizin sülün gibi benimde kekliklerin kafası kızarmış ve tüyler sökülmüştü iyicene kanı silip ilaçladım kendini ve bu günlere kızarıklık indi ve yavaş yavaş tüyleri çıkıyor
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 09-23-2012, Saat: 08:25 PM   
(09-23-2012, Saat: 03:08 AM)Erol EVRİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benimde başıma böyle bir olay gelmişti 10 gün önce bende 4 adet kekliğim vardı yanlarına yavru keklik koyayım dedim yavru derken 7 aylık ve bu yavrular o 4 adedin yavrularıydı koydum hiç bir proplem olmadı hatta beraber yem yediler etiler bende anlaşacaklarını sanıp ordan uzaklaştım akşam geldiğimde aynı sizin sülün gibi benimde kekliklerin kafası kızarmış ve tüyler sökülmüştü iyicene kanı silip ilaçladım kendini ve bu günlere kızarıklık indi ve yavaş yavaş tüyleri çıkıyor

Size de çok geçmiş olsun ama benimkilerin sadece tüyleri yoluk değil Kafa derileri de yok. Sabah sülünlerin bulunduğu kafese baktığımda ağır yaralı olan ölmüştü. Ötekiler çok şükür iyi durumda yem flan yiyolar heralde 1-2 haftaya toparlarlar onlar fazla hasarlı değil sadece 2 tanesi ağır yaralıydı biri öldü öteki ölüden biraz hallice yem flan yiyo ama ötekiler gibi kaçmıyo olduğu yerde duruyo.
Ara
Mustafa AKGÜN 09-23-2012, Saat: 09:20 PM   
dettol açık yara sprayi kullanıyorum çok faydasını gördüm çabuk zamanda kabuk bağlamasını sağlıyor.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Aytaç Keçeci 09-23-2012, Saat: 09:59 PM   
Offf Sad Çok Kötü Olmuş Sad İnşallah Biran Önce Düzelirler... Benimde Başıma Buna Benzer Bi Olay Gelmişti. Gurk Tavuğumun Altına Pazardan Aldığım Civcivleri Koymuştum. 2. Gün Nasıl Olduysa 2 Tanesini Dışlamış. Kafaları Aynen Böyleydi Sad Malesef 1 Hafta Yaşadılar... Habire Gırck Gırck Ses Çıkararak Yutkunuyorlardı Sad
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 09-23-2012, Saat: 11:53 PM   
(09-23-2012, Saat: 09:59 PM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Offf Sad Çok Kötü Olmuş Sad İnşallah Biran Önce Düzelirler... Benimde Başıma Buna Benzer Bi Olay Gelmişti. Gurk Tavuğumun Altına Pazardan Aldığım Civcivleri Koymuştum. 2. Gün Nasıl Olduysa 2 Tanesini Dışlamış. Kafaları Aynen Böyleydi Sad Malesef 1 Hafta Yaşadılar... Habire Gırck Gırck Ses Çıkararak Yutkunuyorlardı Sad

Geçmiş olsun bu benim ikinci bi tane de benim gurk tavuğumu bu hale öteki tavuklar getirmişti başka bi kümesten getirmiştim tavuğu ortama alışsın diye koydum ötekilerin yanına benim tavuklar yeni getirdiğim tavuğu bu hale getirmişlerdi ama o daha beterdi özel bakıma flan aldım biraz toparladı ama fazla yaşamak nasip olmadı.
Ara
Aytaç Keçeci 09-24-2012, Saat: 12:16 AM   
(09-23-2012, Saat: 11:53 PM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-23-2012, Saat: 09:59 PM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Offf Sad Çok Kötü Olmuş Sad İnşallah Biran Önce Düzelirler... Benimde Başıma Buna Benzer Bi Olay Gelmişti. Gurk Tavuğumun Altına Pazardan Aldığım Civcivleri Koymuştum. 2. Gün Nasıl Olduysa 2 Tanesini Dışlamış. Kafaları Aynen Böyleydi Sad Malesef 1 Hafta Yaşadılar... Habire Gırck Gırck Ses Çıkararak Yutkunuyorlardı Sad

Geçmiş olsun bu benim ikinci bi tane de benim gurk tavuğumu bu hale öteki tavuklar getirmişti başka bi kümesten getirmiştim tavuğu ortama alışsın diye koydum ötekilerin yanına benim tavuklar yeni getirdiğim tavuğu bu hale getirmişlerdi ama o daha beterdi özel bakıma flan aldım biraz toparladı ama fazla yaşamak nasip olmadı.

Sad Kötü Olmuş. Aklınızda Bulunsun. Elinizden Geldiği Kadar Herhangi Bir Kümesten Hediye Bile Olsa Tavuk Horoz Almamaya Özen Gösterin. Çünkü Alacağınız Kanatlı Ne Kadar Sağlıklı Olursa Olsun Ya kendisini Yada Geldiği Kümestekileri Hasta Ediyor... Alıyorsanız Bile, Kümesinize Yakın Bir Yerde Küçük Bir Bölmede En Az 1 Hafta Tek Başına Bakı.n Ondan Sonra Kendi Kanatlılarınızın İçine Salın... Bu Anlattığım Durumdan Dolayı Benim Kötü Tecrübelerim Oldu Malesef...
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 09-24-2012, Saat: 12:22 AM   
(09-24-2012, Saat: 12:16 AM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-23-2012, Saat: 11:53 PM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Sad Kötü Olmuş. Aklınızda Bulunsun. Elinizden Geldiği Kadar Herhangi Bir Kümesten Hediye Bile Olsa Tavuk Horoz Almamaya Özen Gösterin. Çünkü Alacağınız Kanatlı Ne Kadar Sağlıklı Olursa Olsun Ya kendisini Yada Geldiği Kümestekileri Hasta Ediyor... Alıyorsanız Bile, Kümesinize Yakın Bir Yerde Küçük Bir Bölmede En Az 1 Hafta Tek Başına Bakı.n Ondan Sonra Kendi Kanatlılarınızın İçine Salın... Bu Anlattığım Durumdan Dolayı Benim Kötü Tecrübelerim Oldu Malesef...

Malum bazı şeyleri tecrübe ederek kazanıyoz ama yetmiyo durumdan da anlaşılacağı gibi. Sizin yaşadığınız tecrübeyi maalesef ben de yaşadım hastalık konusunda ama artık dışardan tavuk getirmek mi TÖVBE alırsam yumurtasını alırım çıkan cücüklere bakar büyütürüm. Sülünlerde de dedim heralde emsaller bi şey yapmazlar kekliklerle iyi geçinirler diye ama geçimsiz çıktılar. Halbuki başlarında durduğum sırada hiç bi şey yapmıyolardı beraber yem flan yiyolardı. Ben başlarından ayrıldıktan sonra olan olmuş zaten. Bi daha aynı yere koymak mı kafeslerini bile yan yana koymam.
Ara
Aytaç Keçeci 09-24-2012, Saat: 12:30 AM   
(09-24-2012, Saat: 12:22 AM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Malum bazı şeyleri tecrübe ederek kazanıyoz ama yetmiyo durumdan da anlaşılacağı gibi. Sizin yaşadığınız tecrübeyi maalesef ben de yaşadım hastalık konusunda ama artık dışardan tavuk getirmek mi TÖVBE alırsam yumurtasını alırım çıkan cücüklere bakar büyütürüm. Sülünlerde de dedim heralde emsaller bi şey yapmazlar kekliklerle iyi geçinirler diye ama geçimsiz çıktılar. Halbuki başlarında durduğum sırada hiç bi şey yapmıyolardı beraber yem flan yiyolardı. Ben başlarından ayrıldıktan sonra olan olmuş zaten. Bi daha aynı yere koymak mı kafeslerini bile yan yana koymam.

Atalarımız Demiş "Bir Musibet Bin Nasihatten İyidir" Tecrübe Ederek Yaşayarak Öğreneceğiz Bişeyleri...Aynen... Size Katılıyorum... En Güzeli Yumurta Alıp Kendimiz Büyütmek... En Zevkli Bölüm De Bu Zaten...
Ara

Sülünlerle Kekliklerin Yanyana 1 saat bile olmayacağını bu gün öğrendim :( Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu ilaç nasıl kullanan varmı ( Clamoxyl oral toz- Amoksisilin 500 mg / g ) Alpay YILDIZ 8 1,873 03-11-2016, Saat: 01:07 AM
Son Yorum: Alpay YILDIZ
  Bu civcive ne yapmam gerekiyor burak demirkapak 2 1,334 07-10-2015, Saat: 08:20 PM
Son Yorum: burak demirkapak
  BU NASIL BİR HASTALIK (KURUMA) MI NEDİR Mustafa ALKAN 4 2,132 05-27-2015, Saat: 05:15 PM
Son Yorum: Mustafa ALKAN
  bu hastalık hakkında bilgisi olan varmı Ahmet AYATA 0 1,044 04-29-2015, Saat: 11:15 AM
Son Yorum: Ahmet AYATA
  ben bu bitlerden nasıl kurtulucam arkadaşlar Can KATIRCI 11 4,481 04-10-2015, Saat: 11:11 PM
Son Yorum: Eren YILDIRIM
  Bu ne olabilir, A.Ümit GÜNENDİ 7 2,163 04-07-2015, Saat: 02:45 AM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ
  Bu sizce nedir Çiçek olabilirmi MKemal KÖSE 7 1,752 03-04-2015, Saat: 01:51 AM
Son Yorum: MKemal KÖSE
  bu hastalik midir? Hacı ŞAHİN 6 2,241 09-16-2014, Saat: 12:31 AM
Son Yorum: Hacı ŞAHİN
  Bu nedir? Fikri Olan Var mı? Mustafa SARPKAYA 26 7,543 04-28-2014, Saat: 07:26 PM
Son Yorum: Kamil SAİM
  Bu Tavuğun Sorunu Nedir Acaba? Aytaç Keçeci 19 7,727 04-04-2014, Saat: 10:04 AM
Son Yorum: Fevzi ÜNAL

Hızlı Menü: