Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Follukta Hiç Yumurta Bırakıyor Musunuz?
(09-21-2012, Saat: 04:19 PM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-21-2012, Saat: 04:08 PM)Kadir YAVUZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben tornada plastik malzemeden yumurta yaptırdım 2 tane onlar sürekli olarak follukta duruyo gerçek yumurtaları sürekli alıyorum

Resim Paylaşabilir Misin Wink

pazar günü çekicem abi
bir çift kanat para deyil sevgidir
Ara
(09-21-2012, Saat: 07:07 PM)Kadir YAVUZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-21-2012, Saat: 04:19 PM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-21-2012, Saat: 04:08 PM)Kadir YAVUZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben tornada plastik malzemeden yumurta yaptırdım 2 tane onlar sürekli olarak follukta duruyo gerçek yumurtaları sürekli alıyorum

Resim Paylaşabilir Misin Wink

pazar günü çekicem abi

Bekliyoruz Wink
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
tavuklari sabah 7, 7.30 gibi yemliyince yumurta kirma olayi azaliyor, cok ac kalinca folluklara saldiriyorlar, sabah erken yemlemek buna onlem sayilir, folluklar yuksekde olursa daha da iyi olur, ac gozlu hybrid tavuklar kiriyor yumurtasini yiyor, bir kere yanlislikla basip kiriyor tadini sevince kendi kirmaya basliyor, hybrid tavuklari hep gagasi kesik satiyorlar bu sebeble, bu isden kurtulmanin yolu ehimli on tarafi bolmeli folluklardan yapmak, yada hazir alicaksiniz.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
(09-21-2012, Saat: 10:47 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tavuklari sabah 7, 7.30 gibi yemliyince yumurta kirma olayi azaliyor, cok ac kalinca folluklara saldiriyorlar, sabah erken yemlemek buna onlem sayilir, folluklar yuksekde olursa daha da iyi olur, ac gozlu hybrid tavuklar kiriyor yumurtasini yiyor, bir kere yanlislikla basip kiriyor tadini sevince kendi kirmaya basliyor, hybrid tavuklari hep gagasi kesik satiyorlar bu sebeble, bu isden kurtulmanin yolu ehimli on tarafi bolmeli folluklardan yapmak, yada hazir alicaksiniz.

Sabah Yemleme Bahsi Geçmişken. Benimkilerin Önlerinde 24 Saat Yem Duruyor... Yumurta Kırma ve Yeme Huylarıda Yok. Acaba Yemleri Hep Önlerinde Olması Bu Sorunu Çözer Mi?
Ara
Eğer, bunu yapan tavuğu tespit etmek istiyorsanız, yumurtanın birinin içini boşaltıp gıda boyası enjekte ederseniz kıran tavuk hem bu boyayı yicek hemde her tarafı boya içinde kalıcaktır. eğer eğiml bir folluğu hayata geçirmeyeceksiniz.. bütün tavuklar zamanla bu huyu kazanıp yumurtaları yemeye başlayacaktır.

suçlu tavuğun pilav la lezzet garantisini ben veriyorum.

tüm bunların yanı sıra bu huydan vazgeçirmek için bir sürü öneri var ama bence yumurtaları günlük almıyorsanız.. hiç biri çare değil.
tavuk bu lezzet den vazgeçmeyecektir.
la vie est breve.. gif_81_02.gif
(09-22-2012, Saat: 12:08 AM)Ahmet KARTAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer, bunu yapan tavuğu tespit etmek istiyorsanız, yumurtanın birinin içini boşaltıp gıda boyası enjekte ederseniz kıran tavuk hem bu boyayı yicek hemde her tarafı boya içinde kalıcaktır. eğer eğiml bir folluğu hayata geçirmeyeceksiniz.. bütün tavuklar zamanla bu huyu kazanıp yumurtaları yemeye başlayacaktır.

Süper Bir Düşünce Wink
Ara
abi tornadan çıkan yumurta bu

bir çift kanat para deyil sevgidir
Ara
Süpermiş Yaa Smile
Ara
Follukta pek yumurta bırakmıyorum geçenlerde 2-3 gün folluktan bilerek yumurtaları almadım o zaman bile yememişlerdi (tavuğumun biri de o dönemde zar yumurtluyodu) benim bildiğim yumurta yeme sorununun tek çözümü bıçak ve tencere ikilisi sonucu da güzel oluyo Big Grin
Ara
(09-24-2012, Saat: 12:51 AM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Follukta pek yumurta bırakmıyorum geçenlerde 2-3 gün folluktan bilerek yumurtaları almadım o zaman bile yememişlerdi (tavuğumun biri de o dönemde zar yumurtluyodu) benim bildiğim yumurta yeme sorununun tek çözümü bıçak ve tencere ikilisi sonucu da güzel oluyo Big Grin

Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
folluğa yumurta koydum kırıp içtiler pingpong topu koydum hint yumurtlamaya devam etti ligorinler yumurtayı kesti bu seferde yumurtanın içini boşalttıp alçı doldurdum ligorinler yumurtlamaya geri başladı anlamadım gitti folluğa devam

(09-23-2012, Saat: 09:05 PM)Kadir YAVUZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi tornadan çıkan yumurta bu

helal kadir abicim bunca yıllık tornacıyım hiç böylesi aklıma gelmedi tam puan veriyorum
Ara
Yumurta fazla oldumu ben cig olarak kabuklari ile kirip kaba koyuyorum tavuklara veriyorum, saldiriyorlar cig yumurtaya, haslanmisda veriyorum, yumurta tavuklarimiza yararli.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Fayans çimentosu var yapıştırıcı diyende var....Ben 2 ay önce yaptım sapasağlam çelik gibi oldu Smile

(07-12-2013, Saat: 07:03 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yumurta fazla oldumu ben cig olarak kabuklari ile kirip kaba koyuyorum tavuklara veriyorum, saldiriyorlar cig yumurtaya, haslanmisda veriyorum, yumurta tavuklarimiza yararli.

Sizin tavuklar şanslıymış abi Smile Ben spor yaptığım için günlük minimum 7-8 yumurta Smile Spor yapan biri kg başına 2 gr protein tüketmeli

Şimdi bir tavuğun ağırlığını düşünürsek 1 yumurta günlük protein ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor Smile
6 Australorp (avustralya)
1 Light Sussex
32 melez köy tavuğu-horozu
Ara
(09-21-2012, Saat: 06:41 PM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En Mantıklısı Hazneli Folluk... Benim Böyle Sorunum Yok Ama Olan Arkadaşlara Tek Çözüm Dediğiniz Gibi Olabilir...

aytaç abi istersen züccaciyelerden yumurta şeklinde tuzluklar var porselen içine pamuk doldurursan bir yumurta ağırlığında olur ve kolay kolay yiyemezler abi linki verim belki yardımcı olur http://www.indirimplus.com/199935--yumur...berlik-set

Ek Dosyalar Resimler

---KALABALIKTA ARTİSTLİK YAPANIN TENHADA ÖZRÜ KABUL OLMAZ ---
Ara
Ben önceleri bırakıyordum başıma bir iş gelince bırakmama kararı aldım. aslında bırakılan yumurta yerine, hergün yeni yumurtayı değiştirmek en sağlıklısı. genelde tavuklar folluğa alıştılarmı yumurta aramazlar, yumurta olursada hiç fena olmaz .
Folluktaki yumurta herzaman dikkat çekicidir tavuklar kapalıysa sorun olmaz ancak dısarda geziyorlarsa baska yere yumurtlama alıskanlıgı olusabilir.Yeni yumurtaya gelecek feriklerde yumurtlamadan 1 gün önce yer ararlar onlarda yumurtalı follukları tercih edecektir.
Ara
Selamın Aleyküm arkadaşlar tavuklarınız yumurta yiyiyorsa tavuklarınızın gagalarını çakmak yardımıyla yakın o acıyı hissetsin kendini kurtarmaya çalışınca bırakın bu işi uzun süre yapmayın en fazla 2-3 sn ama tam gagaya denk getirin sağlam tutun bir kerede yapın yoksa bidaha acı çekmiş olur düzgün yaparsanız faydasını göreceksiniz tavukta anlık acı olur dahada olmaz yumurta yemez benim bütün tavuklarım yerdi hepsine öle yapardım şimdi ALLAHa şükür yok
(05-01-2014, Saat: 10:52 PM)Uğur Uçar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamın Aleyküm arkadaşlar tavuklarınız yumurta yiyiyorsa tavuklarınızın gagalarını çakmak yardımıyla yakın o acıyı hissetsin kendini kurtarmaya çalışınca bırakın bu işi uzun süre yapmayın en fazla 2-3 sn ama tam gagaya denk getirin sağlam tutun bir kerede yapın yoksa bidaha acı çekmiş olur düzgün yaparsanız faydasını göreceksiniz tavukta anlık acı olur dahada olmaz yumurta yemez benim bütün tavuklarım yerdi hepsine öle yapardım şimdi ALLAHa şükür yok
Tavuk durup dururken yumurta yemez , bir şekilde biryerden yumurta kırılmıştır yada kabuk oluşmamış yumurta yapandan yediyse o lezzeti aldıysa devam edebilir, Amma'velakin ben tavuklarıma kendim yumurta yedirdiğim halde 1 tane bile yumurta kırıp yemediler, Nezamanki birine tavuğumu verdim hemen orada yumurtasını yemeye başladı, demekkis tavuğun bir eksiği falan varki kendinin o eksiğini tamamlamaya çalışıp yumurta yıyor.
bizim bahçedeki köy tavukları çatı çutur yumurta yiyorlar bahçede yere yumurtlanmış yumurta görmesinler anında götürüyorlar. Buna da alışma sebepleri maalesef ağaç üzerine tüneyip ağaçtan aşağı yumurtlayan tavuklar. Yumurta yere düşünce bazen çatlayabiliyor. biz görmeyince onlarda yiyorlarmış sonradan farkettim ama iş işten geçti. şimdi yerde yumurta görünce saldırıyorlar. Ama folluktakilere genelde dokunmuyorlar. Folluğa fol olsun diye uzun süreli koyarsam yumurtayı bazen onu da yiyebiliyorlar. Malesef çözümü de yok ve yemeyenlerde görerek onlarda alışıyorlar. Çözüm kesmek olacak sanırım. Şu celfinler biraz büyüsün bakacam icaplarına.
s.a.

bu yumurta yeme alışkanlığı benim rır larda da başladı hergün herbirinden yumurta alıyordum 1-2 haftadır azalmaya başladı yem konusunda biraz sıkıntım var yerli mısır ve diğer yem çeşitlerini bulamıyorum o yüzden sadece buğday veriyorum yaklaşık 1 aydır. arada yem artığı ekmek falan veriliyor ama genellikle sadece buğday yiyorlar. biraz araştırdım kalsiyum ve vitamin eksikliğinden yapar diyorlar. vitamin takviyesi yapılması gerekiyormuş ama bana kalırsa bu alışkanlık gibi geliyor mustafa beyin dediği gibi bir kere tadına vardımı ayırması güç. bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir kaç gün takip edecem benimkiler yumurtladıklarında koro halinde yumurtlayan yumurtlamayan horozlarla beraber konser veriyorlar. sürekli folluğu boş bırakacam. böylelikle bu işten vazgeçerlermiş birde tabiki yumurta kabuğu unu ve mermer tozuda yardımcı oluyormuş bırakmalarında.

gerçi şu yavrular sağlıklı bir şekilde büyürlerse inşallah bunların sonu tencere gibi gözüküyor.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Rainbow DAMARLI YUMURTA!!!! Nuri ALKAYIŞ 2 576 08-19-2016, Saat: 11:58 PM
Son Yorum: Nuri ALKAYIŞ
Information Yumurta için gerekli şartlar nelerdir? Haydar AKYAVUZ 4 975 07-26-2016, Saat: 01:47 AM
Son Yorum: Murat Gülcek
  4 Bresse Tavuk 5 Yumurta Serkan TASCİ 4 927 07-26-2016, Saat: 01:25 AM
Son Yorum: Murat Gülcek
  5 gün erken çıkan yumurta? soner adalı 3 696 07-01-2016, Saat: 06:26 PM
Son Yorum: burak demirkapak
  Sürpriz Yumurta Kerim Elbey 1 586 06-29-2016, Saat: 03:28 PM
Son Yorum: Yusuf Türk
  kuluçkalık yumurta saklanması Ahmet BULUT 89 37,081 05-04-2016, Saat: 10:13 PM
Son Yorum: Halil Tekin
  Fazla Yumurta(lütfen katılın) Fevzi ÜNAL 10 1,500 04-12-2016, Saat: 06:04 PM
Son Yorum: Serkan TASCİ
  tavuklara ekmek vermek yumurta verimini etkiler mi? Mustafa AKÇAY 34 10,713 04-12-2016, Saat: 02:07 PM
Son Yorum: AYDIN BOZKURT
  Kuluckalik yumurta temizligi Ali karataş 3 690 03-27-2016, Saat: 05:32 PM
Son Yorum: Muhammed KARATEKİN
  Yumurta Yeme Alışkanlığı Refik Arda 10 1,128 03-19-2016, Saat: 12:37 AM
Son Yorum: Yusuf Türk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi