Konu Bilgileri
Konu: Newcastle AŞISI ( 2014 AŞI KAMPANYASI ) Yazar: Emre OZCICEKCI
Okunma: 50768 Yorum: 66
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kamil SAİM 02-14-2014, Saat: 01:15 PM   
(02-11-2014, Saat: 05:39 PM)Burak ARAS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben newcastle aşısını 4. günde uyguluyorum, 3 hafta sonra canlı karma aşıyla inaktif aşı için ön hazırlık yapıyorum, 16.haftada inaktif 4lü karma, sonra çiçek, sonra salmonella.
"Broylerler için, ilk aşılamanın 4-8 günlükken ve ikinci aşılamanın (tekrar doz) ilk aşılamadan 3 hafta sonra uygulanması tavsiye edilir."
"Yumurtacılarda, broylerlerde tavsiye edilen yaşlardaki iki aşılama yanısıra yumurtlama periyodunun başlangıcından önce örneğin 15’inci ve 20’nci haftalarda üçüncü bir aşılama gereklidir; sonra yaklaşık 4 aylık bir arayla verilir."
http://www.gunesliasi.com.tr/tr/urunler_...a_sota.asp

burak bey şimdi veterinere gittiğimde newcastle için canlı aşı istiyorum diyerek mi almalıyız bunu ? 23 tane civcivim var benim bunlara nasıl uygularım yani kusura bakmayın bu aşı işini yapana kadar kafam almayacak..

diyelim ki ben biyo vac la sota aldım iki haftalık civcive uyguladım daha sonra bir aylık olduklarında hangi aşıyı almalıyım.90 günlük olduklarında hangi aşıyı almalıyım ?
Hemid ÖZTURNA 02-14-2014, Saat: 01:34 PM   
(02-11-2014, Saat: 05:39 PM)Burak ARAS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben newcastle aşısını 4. günde uyguluyorum, 3 hafta sonra canlı karma aşıyla inaktif aşı için ön hazırlık yapıyorum, 16.haftada inaktif 4lü karma, sonra çiçek, sonra salmonella.
"Broylerler için, ilk aşılamanın 4-8 günlükken ve ikinci aşılamanın (tekrar doz) ilk aşılamadan 3 hafta sonra uygulanması tavsiye edilir."
"Yumurtacılarda, broylerlerde tavsiye edilen yaşlardaki iki aşılama yanısıra yumurtlama periyodunun başlangıcından önce örneğin 15’inci ve 20’nci haftalarda üçüncü bir aşılama gereklidir; sonra yaklaşık 4 aylık bir arayla verilir."
http://www.gunesliasi.com.tr/tr/urunler_...a_sota.asp

burak bey bu aşıları nereden ediniyorsunuz? niran hanımda bile 4 lü karma yok ve aşılar özellikle newcastle 1 ayını doldurdurduktan sonra yapılmalı biliyorum, diğer aşılarıda niran hanım bile 3 aydan evvel yapabilen babayiğit tanımıyorum, hayvanlar ölür diyor riskli, nasıl oluyorda siz vuruyorum diyor ve sorun yaşamıyorsunuz aklım karıştı doğrusu.
Kamil SAİM 02-14-2014, Saat: 01:44 PM   
hemid abi denizvetin aşı programı bu bende buna bakarak söyledim ama işi bilmiyorum nasıl yaparım ne alırım bilmiyorum ..

Kod:
ÖRNEK HOBİCİ DAMIZLIK PROGRAMI

7 GÜN  : NEWCASTLE(ND) + İ.BRONŞİT(İB) CANLI AŞI İÇME SUYUNDA

ND +İBD İNAKTİF ENJEKSİYON

15 GÜN : GUMBORO AŞISI İÇME SUYUNDA

20 GÜN : NEWCASTLE (ND) İÇME SUYUNDA

25 GÜN :GUMBORO AŞISI İÇME SUYUNDA

35 GÜN  : NEWCASTLE(ND) + İ.BRONŞİT(İB) CANLI AŞI İÇME SUYUNDA

70 GÜN  : NEWCASTLE(ND) + İ.BRONŞİT(İB) CANLI AŞI İÇME SUYUNDA

12 HAFTA : SHS(TAVUK ORJİNLİ) İÇME SUYUNDA

1. CORYZA(IC)  ENJEKSİYON

1. SALMONELLA(TİFO)(SE+ST) ENJEKSİYON

AE + ÇİÇEK  KANAT ZARINA BATIRILARAK

16 HAFTA :ND +İB+ EDS+SHS  ENJEKSİYON

İBD(GUMBORO)+ REO VİRUS  ENJEKSİYON

2. CORYZA(IC)  ENJEKSİYON

2. SALMONELLA(TİFO)(SE+ST) ENJEKSİYON

NOT : ND + İB AŞILARI 2-3 AYDA BİR İÇME SUYUNDA YAPILMASI,ENJEKSİYON AŞILARINDA

SENEDE BİR DEFA TEKRAR EDİLMESİ ÖNERİLİR
Hemid ÖZTURNA 02-14-2014, Saat: 02:56 PM   
Kamil kardeşim bende manyak oldum ne yapacağımı şaşırdım , biri söylediği birine tutmuyor, Niran hanım denildi günlerce uğraştım kadını rahatsız ettim sonunda aşıdan vaz geçtim , niye 3 aydan önce olmaz ölür denildi, şimdik arkadşlar yapıyoruz ediyoruz sorun yaşamıyoruz diyorlar, yani nedim okadar okumuş diplomalı veteriner hekimler yanlışmı bilgi veriyorda bizim insanımız doğru yapıyor anlamak mümkün değil. Aşılarıda bulmak bulundurmakta mümkün değil , Birileri bu işe el atmalı , bu böyle gitmez yapılacaksa yaptıralım yapılmayacaksa yaptırmayalaım, hergün hergün bunun stresini yaşa'mayalım, bu işe nokta koymak gerek ama nasıl. Gerildik iyicene yahu.
Burak ARAS 02-14-2014, Saat: 04:55 PM   
İnaktif olan aşı uygulanamıyor, canlı aşıyı 4.günde uygulayın diyen bana Niran hanım zaten. Mantıken düşününce broiler tip üretimde hiçbir hayvan 3 ay büyütülmüyor, o zaman bunların hiçbirinin aşılanmamış olması lazım. Aşı temini için hangi ilde olduğunuza göre bildiğim yerlerin adresini vereyim.
Ara
Kamil SAİM 02-20-2014, Saat: 12:18 PM   
Bugun tam kafama göre bi veteriner buldum.Civcivler için newcastle aşısı aldım ( biovaclasota) haftasonu uygulayacağım inş. Smile

Burak bey e de teşekkür ederim ..
Leyla ALTUN 02-20-2014, Saat: 08:38 PM   
(02-20-2014, Saat: 12:18 PM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugun tam kafama göre bi veteriner buldum.Civcivler için newcastle aşısı aldım ( biovaclasota) haftasonu uygulayacağım inş. Smile

Kamil Bey aşıyı civcivlere anaçlara uyguladığımız şekildemi uygulayacağız ben de aşı yapmayı düşünüyorum 30 civciv ve 15 tavuğum var.Anaçlarda sorun yok ama civcivlere uygulamaya korkuyorum

O(Allah) ne güzel vekildir bize yeter.
Ara
Kamil SAİM 02-21-2014, Saat: 01:27 AM   
(02-20-2014, Saat: 08:38 PM)Leyla ALTUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-20-2014, Saat: 12:18 PM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugun tam kafama göre bi veteriner buldum.Civcivler için newcastle aşısı aldım ( biovaclasota) haftasonu uygulayacağım inş. Smile

Kamil Bey aşıyı civcivlere anaçlara uyguladığımız şekildemi uygulayacağız ben de aşı yapmayı düşünüyorum 30 civciv ve 15 tavuğum var.Anaçlarda sorun yok ama civcivlere uygulamaya korkuyorum

Beş litreye hazırlayıp hem anaçlara hem civcivlere vereceğim. bizimde 3 kümes var toplamda 30 civciv.20 de tavuk var hepsine birden vereceğiz.
sorun olacağını sanmıyorum programa da onlar yeni katılmış olurlar..
Hemid ÖZTURNA 02-21-2014, Saat: 04:47 PM   
(02-21-2014, Saat: 01:27 AM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-20-2014, Saat: 08:38 PM)Leyla ALTUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Beş litreye hazırlayıp hem anaçlara hem civcivlere vereceğim. bizimde 3 kümes var toplamda 30 civciv.20 de tavuk var hepsine birden vereceğiz.
sorun olacağını sanmıyorum programa da onlar yeni katılmış olurlar..
Kamilbey 5 litre su fazla değilmidir, veterinerden uygulama bilg
isi aldınız umarım , bence aşıyı ziyan etmeyin siz onu yinede en fazla 2,5 lt suya yapın garanti olsun.
Kamil SAİM 02-21-2014, Saat: 06:57 PM   
Abi veteriner 1 lt için 1 ml 5 lt yapacaksan 5 ml katmalısın dedi. ona göre ayarlayıp tüm kanatlılara vereceğim. komşumunkiler dahil Smile
Mesut TAHA 02-23-2014, Saat: 03:26 PM   

kamil bey biovaclasota nereden bulabiliriz? fiyat ve uygula şeklini biraz açıklarmısınız? tabi uygulayabildiyseniz henüz... teşekkür ederim...
Ara
Kamil SAİM 02-24-2014, Saat: 01:25 PM   
(02-23-2014, Saat: 03:26 PM)Mesut TAHA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

kamil bey biovaclasota nereden bulabiliriz? fiyat ve uygula şeklini biraz açıklarmısınız? tabi uygulayabildiyseniz henüz... teşekkür ederim...

fiyat on tl ye aldım 2 veteriner daha aynı fiyatı verdi.
civcivler için newcastle aşısı olarak biliniyor.veterinerlerde oluyor hepsinde olmasada Smile

5 lt lik hazır su aldım 3 lt kaynattım soğuttum dolapta sakladım sabaha kadar suyu sonra o sudan şırıngayla çekip tüpe dolduruyorsunuz karıştırıyorsunuz sonra onu çekip suya karıştırıyorsunuz. bundan öncesinde hayvanları en az 3 saat susuz bırakın ki kana kana içsinler Smile
Mesut TAHA 02-24-2014, Saat: 10:41 PM   
(02-24-2014, Saat: 01:25 PM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-23-2014, Saat: 03:26 PM)Mesut TAHA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

fiyat on tl ye aldım 2 veteriner daha aynı fiyatı verdi.
civcivler için newcastle aşısı olarak biliniyor.veterinerlerde oluyor hepsinde olmasada Smile

5 lt lik hazır su aldım 3 lt kaynattım soğuttum dolapta sakladım sabaha kadar suyu sonra o sudan şırıngayla çekip tüpe dolduruyorsunuz karıştırıyorsunuz sonra onu çekip suya karıştırıyorsunuz. bundan öncesinde hayvanları en az 3 saat susuz bırakın ki kana kana içsinler Smile
saim bey çok teşekkür ederim.. aramaya başlayalımSmile
Ara
Leyla ALTUN 03-14-2014, Saat: 05:52 PM   
Bu gün tüm civcivlerimi bio vacla sota ile aşıladım .Veterinerin dediği gibi serum fizyolojik ile karıştırdığım aşıyı gözlerine damla şeklinde uyguladım .şimdi beklemekteyim .İnşallah her şey yolunda gider.Çünki 8 günlük civcivlerimede uyguladım.

Ara
Leyla ALTUN 04-15-2014, Saat: 12:28 PM   
14 nisan pazartesi 2. aşı uygulamasını yaptım.biovaclasota nın ib+nd türevini kullandım.Tüm kanatlılarıma göz ve burun damlası olarak uyguladım.

Ara
Gokhan DİLBAZ 04-15-2014, Saat: 11:11 PM   
Abiler bu aşıyı internetten alabileceğimiz bir site var mı? Birde göze niye uygulama yapıyoruz. karışım yapılan suyu civcivin içmesi yeterli değil mi?
Ara
MKemal KÖSE 04-16-2014, Saat: 01:52 AM   
Yardım lazım 1 hafta icinde 30 kadar cins cıvcıvlerim telef oldu simdide 2 aylık civcivlerimde aynı haller basladı dısardan hasta cıvcıv koyuldu kafese ben farkedene kadar 2 saat durmuslar hemen cıkardım fakat hastalık 3 gün icinde hepsini telef ettı 3 ayrı veterıner getırdım vıtamın ası antıbızotık ne denemissek olmadı simdi bu son cıvcıvlerim 50 tane kaldı ve bugun 1 idaha öldü. Hastalık beyaz ishal var ates var ve gözlerini kapatızorlar bu haller basladımı 2 3 gun icinde ölüyorlar. Bu durumu yasayan bilen varmı? Yarın bandırmadan deneyımlı bır veteriner daha gelicek ve ölü cıvcıve otopsi yapılacak yeni hastalıkmı diye Huh
Tel: 0542 323 1061

info@saf-kan.com

Abdullah GÖKPINAR 04-17-2014, Saat: 04:50 PM   
(04-15-2014, Saat: 11:11 PM)Gokhan DİLBAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abiler bu aşıyı internetten alabileceğimiz bir site var mı? Birde göze niye uygulama yapıyoruz. karışım yapılan suyu civcivin içmesi yeterli değil mi?

Karışım yapılan suyu civcivin içmesi yeterlidir.Veba ve bronşit hastalığı için ikisi bir arada içme suyuna olan aşılar var.Daha bu sabah 10 günlük civcivlerime yaptım.Dün akşam saat 10 da sularını aldım önlerinden.Sabah karışımı hazırlayıp suluk sayısını da arttırarak önlerine koydum.Kana kana içtiler, içmeyenleri de suyun yanına doğru götürdüm.' saat olmadan da karışımı önlerinden aldım ve taze su koydum.Fazladan almıştım bir tane kaldı elimde, isteyen arkadaşlarımız olursa temin etme konusunda bir iki farklı yerden alabilmeleri için iletişim bilgileri verebilirim.
Ara
Mustafa SARPKAYA 05-02-2014, Saat: 11:09 AM   
Evet arkadaşlar ben de birkaç gün evvel 21 adet yetişkin kanatlıyı 16 adet 2 aylık celfini ve 23 adet 1 aylık civcivi (toplam 60 kanatlı) biovac lasota aşısı ile aşıladım. Sezonda inşallah bir hastalıkla karşılaşmayız. Herkese aşı yapmasını tavsiye ediyorum...
Uğur DEMİR 05-02-2014, Saat: 11:35 AM   
s.a.

bu aşı ve ilaç olayı bana biraz ters nedense organik tavuk yetiştiriciliğinde bu tür ilaçların kullanılması bana yanlış gibi geliyor bu tamamiyle benim görüşüm, şimdiye kadar çok şükür bir hastalıkla karşılaşmadım. benim merak ettiğim bu tür ilaç ve aşılar hayvanlarda kalıtsal etki bırakıyormu? hayvanların organikliğini bozuyormu? yanlış anlaşılmasın lütfen bilmediğimden soruyorum.
Ara

Newcastle AŞISI ( 2014 AŞI KAMPANYASI ) Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ası burak demirkapak 2 1,411 05-13-2016, Saat: 01:07 PM
Son Yorum: Mustafa ALKAN
  SÜS TAVUKLARI AŞI PROGRAMI‏ Ahmet BULUT 19 15,081 04-26-2016, Saat: 03:22 PM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
  Newcastle(yalancı veba) aşısı ve türleri İsmail MENGİR 3 1,871 03-29-2016, Saat: 12:41 PM
Son Yorum: İsmail MENGİR
  Newcastle aşısı göze damlatma yöntemi İsmail MENGİR 2 1,675 03-26-2015, Saat: 12:59 PM
  4'lü İnaktif Karma Aşı kullanımı hakkında.. Gokhan DİLBAZ 2 2,527 03-24-2015, Saat: 02:29 AM
Son Yorum: Caner ÇIRIKKA
  DİKKAT DİKKAT!!! AŞI İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZ VAR MI? İsmail MENGİR 5 3,787 03-16-2015, Saat: 02:57 AM
Son Yorum: Şaban KAYA
  Newcastle aşısı uygulama şekli İsmail MENGİR 0 1,033 03-09-2015, Saat: 06:05 PM
  Aşı Tabancası Burhan ÖZDEMİR 5 13,262 02-06-2015, Saat: 08:29 PM
Son Yorum: Huseyin KILIÇ
  tavuk çiftliklerinden aşı almanın sakıncası varmı Mustafa ALKAN 3 2,207 01-06-2015, Saat: 07:15 PM
Son Yorum: Huseyin KILIÇ
  TOPLU AŞI ALIMI Abdullah GÖKPINAR 8 3,848 11-03-2014, Saat: 01:44 PM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR

Hızlı Menü: