Konu Bilgileri
Konu: Newcastle AŞISI ( 2014 AŞI KAMPANYASI ) Yazar: Emre OZCICEKCI
Okunma: 50767 Yorum: 66
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ahmet KARTAL 04-04-2013, Saat: 11:02 AM   
New Castle Aşısı 2 ay geçerliliği olan bir aşımı.
Ben bir kere yaparız ve artık hayvanlar bağışıklık kazanır diye düşünmüştüm.
la vie est breve..
Sami TUNÇKIRAN 04-04-2013, Saat: 01:38 PM   
Canlısı 2 ay ölüsü 6 ay...sonra tekrar etmek gerekiyor. Ölü aşıların bazıları için 1 yıl korur deniliyor ama benim tecrübem yok.
Karşıyaka, İzmir

Beslediği Türler: Light Sussex
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/konu-light-su...kiran.html
Ara
Ahmet KARTAL 04-04-2013, Saat: 02:32 PM   
Ölü aşı maaliyet olarak daha mı pahalı Sami abi bilgin varmı.

Hem zahmet hem fiyat ortalaması alıp hareket etmek lazım.
la vie est breve..
Hüseyin EREN 04-04-2013, Saat: 03:36 PM   
Dostlar ben deniz veterinerlikten bir fiyat almıştım, fiyatlar aşağıdaki gibi sizce uygun mu?

newcastle canlı aşı 1 şişe = 1000 doz ..... 10 tl.
inaktif nd aşı 1ml .......... 1 tl.(3 tavuk aşılar)
inaktif dörtlü aşı 1 ml ..... 2 tl. //
Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.(Hz.Mevlana)
Ara
Ahmet KARTAL 04-04-2013, Saat: 03:42 PM   
enjektör le iğne yapmayı öğrenip inaktif aşı yapmak daha mantıklı gibi.
işi öğrendikten sonra 2 kişi kısa sürede biter..
la vie est breve..
Banu Semiha DOKUREL 04-04-2013, Saat: 03:45 PM   
(04-04-2013, Saat: 03:36 PM)Hüseyin EREN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar ben deniz veterinerlikten bir fiyat almıştım, fiyatlar aşağıdaki gibi sizce uygun mu?

newcastle canlı aşı 1 şişe = 1000 doz ..... 10 tl.
inaktif nd aşı 1ml .......... 1 tl.(3 tavuk aşılar)
inaktif dörtlü aşı 1 ml ..... 2 tl. //

Aşıların fiyatı çok uygunmuş..
Ara
Sami TUNÇKIRAN 04-04-2013, Saat: 05:04 PM   
(04-04-2013, Saat: 02:32 PM)Ahmet KARTAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ölü aşı maaliyet olarak daha mı pahalı Sami abi bilgin varmı.

Hem zahmet hem fiyat ortalaması alıp hareket etmek lazım.

Ölü aşının ben bölünmemiş ambalajını sorduğumda 150 TL civarındaydı, bölünebildiğini bilmiyorum. O nedenle canlı aşı kullanıyorum.
Karşıyaka, İzmir

Beslediği Türler: Light Sussex
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/konu-light-su...kiran.html
Ara
Ahmet KARTAL 04-04-2013, Saat: 05:15 PM   
Dün Mehmet bey bana, istersem şırıngaya çekip gönderebileceğini söyledi.
la vie est breve..
Mustafa SARPKAYA 02-04-2014, Saat: 07:27 PM   
10-15 GÜNE KADAR HAVALARIN 12-15 DERECE ARTACAĞINA DAİR HABER YAPTILAR BUGÜN. BEN DE AŞI KONUSUNU GÜNDEME TAŞIYAYIM DEDİM.

2014 KAMPANYASI BAŞLASIN MI? (BELKİ BİRAZ ERKEN OLDU AMA HATIRLAMAKTA FAYDA VAR)
Kamil SAİM 02-04-2014, Saat: 07:49 PM   
kusura bakmayın ben bu aşı programından pek anlamadım..

Alıntı:SÜS TAVUKLARI AŞI PROGRAMI‏

7.GÜN : HB1+H-120 (NEWCASTLE=YALANCI VEBA+İ.BRONŞİT) CANLI AŞI İÇME SUYUNDA VEYA SPREY VEYA GAGA DALDIRMA

30.GÜN : ND CLON (NEWCASTLE=YALANCI VEBA) CANLI AŞI İÇME SUYUNDA VEYA SPREY

60.GÜN :ND+İB+EDS+CORYZA(4 LÜ KARMA) İNAKTİF(ÖLÜ) KAS İÇİ VEYA DERİ ALTI ENJEKSİYON

+SALMONELLA(TİFO) İNAKTİF KAS İÇİ VEYA DERİ ALTI ENJEKSİYON

90.GÜN :ND+İB+EDS+CORYZA(4 LÜ KARMA) İNAKTİF(ÖLÜ) KAS İÇİ VEYA DERİ ALTI ENJEKSİYON

+ ÇİÇEK KANAT ZARINA BATIRARAK

+SALMONELLA(TİFO) İNAKTİF KAS İÇİ VEYA DERİ ALTI ENJEKSİYON

120.GÜN : HB1+H-120 (NEWCASTLE=YALANCI VEBA+İ.BRONŞİT) CANLI İÇME SUYUNDA VEYA SPREY

SONRA 2-3 AYDA BİR ;YALANCI VEBA VEYA YALANCI VEBA+BRONŞİT CANLI İÇME SUYUNDA VEYA SPREY

SENEDE BİR DEFADA; 4 LÜ KARMA ENJEKSİYON

burda kullanılacak aşıların isimleri nedir yani veterinere gidince nasıl isteyeceğiz ?? uygulaması nasıldır.?

canlı aşı ne oluyor cansız aşı ne oluyor ?
Mustafa SARPKAYA 02-05-2014, Saat: 12:04 AM   
parantez içerisinde ne oldukları yazıyor.... canlı aşı içerisinde düşük dozda bertaraf edilmek istenen mikrobun canlılarından bulunan aşı. bu aşıları yanında bardakta buz ile satıyorlar ölmesinler diye. uygulama şekli farklı. klorsuz su ve biraz süt ile karıştırılıyor ve gerekli dozda gerekli miktardaki suya karıştırılıyor güneşe maruz kalmadan iki saat içinde içilmesi gerekli.

aşıların içme suyuna, kafa daldırma, deri altına enjekte gibi çeşitli yöntemleri var...
Emre OZCICEKCI 02-05-2014, Saat: 12:35 AM   
inaktif aşılarimizi bu sene yapalim, sezon aciliyor yabani kuslar goc zamani basliyicak, klup uyelerine asi aldirip yapdiriyorum, ozellikler karadeniz ve ege bolgesindeki uyelerimiz cok cok dikkatli olmalari gerekiyor, Veteriner hekimimiz Niran hanimda bu asilar uygun fiyatdan temin edilebilir, hepimize yardimci olabilicegini soyledi, bu asilari aksatmayalim son 3 senedir telef olan hayvanlari dusununce uygulamanin mecburiyetini anliyalim,.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Hemid ÖZTURNA 02-05-2014, Saat: 12:42 AM   
(02-05-2014, Saat: 12:35 AM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: inaktif aşılarimizi bu sene yapalim, sezon aciliyor yabani kuslar goc zamani basliyicak, klup uyelerine asi aldirip yapdiriyorum, ozellikler karadeniz ve ege bolgesindeki uyelerimiz cok cok dikkatli olmalari gerekiyor, Veteriner hekimimiz Niran hanimda bu asilar uygun fiyatdan temin edilebilir, hepimize yardimci olabilicegini soyledi, bu asilari aksatmayalim son 3 senedir telef olan hayvanlari dusununce uygulamanin mecburiyetini anliyalim,.

Emre'bey ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNDİNİZ,
Bu aşı çok önemli hastalık geldimi tüm tavuklar telef oluyor kurtuluşunuz yok,
Bence biran önce yaptırmalı aşının 6 ay koruma özelliği vardır .
Herkes önlemini alsın kanatlılarımız zarar görmesin.

Karadenizde yaşıyan arkadaşlar bilirler mart ayında kuşlar göç yapıyor,
mart ayında aşırı sis olur ve yırtıcı kuşların görüş mesafesi düşünce, inişe geçip konaklarlar,
dolaysıyla mart ayı gelmezden aşılama yapmakta faydavar.
Kamil SAİM 02-05-2014, Saat: 02:12 AM   
abi ben varım yapmak isterim. aşıların burdan bi fiyatını sorarım gerekirse niran hanım fiyat versin ondan getirtelim . önümüzde ki günler de yeni cücükler çıkacak onlarla başlarim olaya
Mustafa SARPKAYA 02-05-2014, Saat: 11:44 AM   
(02-05-2014, Saat: 04:05 AM)Mustafa SÖNMEZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-04-2014, Saat: 07:27 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10-15 GÜNE KADAR HAVALARIN 12-15 DERECE ARTACAĞINA DAİR HABER YAPTILAR BUGÜN. BEN DE AŞI KONUSUNU GÜNDEME TAŞIYAYIM DEDİM.

2014 KAMPANYASI BAŞLASIN MI? (BELKİ BİRAZ ERKEN OLDU AMA HATIRLAMAKTA FAYDA VAR)

Abi emin misin çünkü ben okuyunca birden panik oldum araştırdım 4-5 derece artacağı yazıyordu 12-15 derece kıyamet senaryosu gibi çünkü

dün haberlerde geçti hangi kanal hatırlamıyorum ama. bana da çok geldi bir anda bu kadar artacağı. şu bizim burada hava -8 derece artarsa benim işime gelir ama bu böyle artarsa yaz aylarında neler olacak o biraz kıyamet senaryosu olur gibi geliyor. her sene 1,5 metre kar olan Göksunda bu sene yağmur bile yağmadı. Allah sonumuzu hayır getire...

http://www.accuweather.com/tr/tr/goksun/...view=table

şimdi bu adresten baktımda dediğin gibi 4-5 dere ancak artack gibi görünüyor. ben yanlış mı duydum desem. ama yine de aşıları yaptırmakta fayda var...

şubat ayı sıcaklıklar artıyor ama Martta kar görünüyor. hadi hayırlısı...
Hemid ÖZTURNA 02-09-2014, Saat: 12:34 AM   
Ne durumdayız arkadaşlar yeni aşı yaptıran varmı fiyat nedir, taze bilgilerinizi bekliyoruz.
Hemid ÖZTURNA 02-11-2014, Saat: 03:46 PM   
Arkadaşlar şimdik güvenilir kaynaklar dan edindiğim bilgileri aktaracam karar sizin ister vurdurun ister vurdurmayın. şimdik ilk başta ( İNAKTİV ) Karma aşıdan bassedeyim, bu aşıyı öyle kafanıza göre vurmanın mümkün değildir, her kim olursa olsun bu aşıyı civcivlerinize en az 3 aylıkta önce vurmamalıdır, vurduğu taktirde o civcivler yaşamaz bu aklınızda olsun, bazı kişiler yok 40 günlük yok yenidoğanla aşıya başlayayım diyor bu yanlış. Aşı özel havalı iğneyle vurulmalı yada enjektorle ölçerek vurulmalıdır , dediğim gibi risklerini unutmayalım.
Diğer aşı ( Newcastle ) civcivleriniz 1 aylık oldumu vuruyoruz 6 ay koruma özelliği bulunmaktadır bu aşı neredeyse tüm veteriner hekimlerde kolaylıkla bulunmaktadır, vitaminlerimizi zaten her gün düzenli veriyoruz ayda bir antibiyotik'lerimizide verdikmi daha yapacak neyimiz kaldıki.
Dikkatli olun aşıdenilen şey bilin'sinki bir ağrı kesici ilaç gibi verelim faydalı olsun diye düşünülmemelidir, aşılar tamamen vucuda viris yükleme olayıdır , bağışıklık sistemini güçlendirmek amaçlı yapımaktadır, Lütfen hayvanlarınızı iyi gözetleyin aksiyan tıksıran sağlık sorunu olan varsa aşıları bir muddet erteleyiniz.
Herkese sağlıklı günler dilerim.
Kamil SAİM 02-11-2014, Saat: 03:57 PM   
(02-11-2014, Saat: 03:46 PM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar şimdik güvenilir kaynaklar dan edindiğim bilgileri aktaracam karar sizin ister vurdurun ister vurdurmayın. şimdik ilk başta ( İNAKTİV ) Karma aşıdan bassedeyim, bu aşıyı öyle kafanıza göre vurmanın mümkün değildir, her kim olursa olsun bu aşıyı civcivlerinize en az 3 aylıkta önce vurmamalıdır, vurduğu taktirde o civcivler yaşamaz bu aklınızda olsun, bazı kişiler yok 40 günlük yok yenidoğanla aşıya başlayayım diyor bu yanlış. Aşı özel havalı iğneyle vurulmalı yada enjektorle ölçerek vurulmalıdır , dediğim gibi risklerini unutmayalım.
Diğer aşı ( Newcastle ) civcivleriniz 1 aylık oldumu vuruyoruz 6 ay koruma özelliği bulunmaktadır bu aşı neredeyse tüm veteriner hekimlerde kolaylıkla bulunmaktadır, vitaminlerimizi zaten her gün düzenli veriyoruz ayda bir antibiyotik'lerimizide verdikmi daha yapacak neyimiz kaldıki.
Dikkatli olun aşıdenilen şey bilin'sinki bir ağrı kesici ilaç gibi verelim faydalı olsun diye düşünülmemelidir, aşılar tamamen vucuda viris yükleme olayıdır , bağışıklık sistemini güçlendirmek amaçlı yapımaktadır, Lütfen hayvanlarınızı iyi gözetleyin aksiyan tıksıran sağlık sorunu olan varsa aşıları bir muddet erteleyiniz.

abi bu bir aylıkken yapılacak aşının adı sanı nedir ? 4 lü karma canlı aşı şeklinde mi alacağız. bu suya katılanlardan ?
Hemid ÖZTURNA 02-11-2014, Saat: 04:09 PM   
(02-11-2014, Saat: 03:57 PM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-11-2014, Saat: 03:46 PM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar şimdik güvenilir kaynaklar dan edindiğim bilgileri aktaracam karar sizin ister vurdurun ister vurdurmayın. şimdik ilk başta ( İNAKTİV ) Karma aşıdan bassedeyim, bu aşıyı öyle kafanıza göre vurmanın mümkün değildir, her kim olursa olsun bu aşıyı civcivlerinize en az 3 aylıkta önce vurmamalıdır, vurduğu taktirde o civcivler yaşamaz bu aklınızda olsun, bazı kişiler yok 40 günlük yok yenidoğanla aşıya başlayayım diyor bu yanlış. Aşı özel havalı iğneyle vurulmalı yada enjektorle ölçerek vurulmalıdır , dediğim gibi risklerini unutmayalım.

abi bu bir aylıkken yapılacak aşının adı sanı nedir ? 4 lü karma canlı aşı şeklinde mi alacağız. bu suya katılanlardan ?
parantez içinde ( Newcastle ) diye belirtmişimdir göremediniz herhalde. Diğer 4 lü aşı dediğiniz ( inaktiv) aşinin bir çeşidi ama 4 lü niran hanım bile tavsiye etmiyor ve yapmıyor, dolaysıyla bulmakta zor.
Burak ARAS 02-11-2014, Saat: 05:39 PM   
Ben newcastle aşısını 4. günde uyguluyorum, 3 hafta sonra canlı karma aşıyla inaktif aşı için ön hazırlık yapıyorum, 16.haftada inaktif 4lü karma, sonra çiçek, sonra salmonella.
"Broylerler için, ilk aşılamanın 4-8 günlükken ve ikinci aşılamanın (tekrar doz) ilk aşılamadan 3 hafta sonra uygulanması tavsiye edilir."
"Yumurtacılarda, broylerlerde tavsiye edilen yaşlardaki iki aşılama yanısıra yumurtlama periyodunun başlangıcından önce örneğin 15’inci ve 20’nci haftalarda üçüncü bir aşılama gereklidir; sonra yaklaşık 4 aylık bir arayla verilir."
http://www.gunesliasi.com.tr/tr/urunler_...a_sota.asp
Ara

Newcastle AŞISI ( 2014 AŞI KAMPANYASI ) Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ası burak demirkapak 2 1,411 05-13-2016, Saat: 01:07 PM
Son Yorum: Mustafa ALKAN
  SÜS TAVUKLARI AŞI PROGRAMI‏ Ahmet BULUT 19 15,081 04-26-2016, Saat: 03:22 PM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
  Newcastle(yalancı veba) aşısı ve türleri İsmail MENGİR 3 1,871 03-29-2016, Saat: 12:41 PM
Son Yorum: İsmail MENGİR
  Newcastle aşısı göze damlatma yöntemi İsmail MENGİR 2 1,675 03-26-2015, Saat: 12:59 PM
  4'lü İnaktif Karma Aşı kullanımı hakkında.. Gokhan DİLBAZ 2 2,527 03-24-2015, Saat: 02:29 AM
Son Yorum: Caner ÇIRIKKA
  DİKKAT DİKKAT!!! AŞI İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZ VAR MI? İsmail MENGİR 5 3,787 03-16-2015, Saat: 02:57 AM
Son Yorum: Şaban KAYA
  Newcastle aşısı uygulama şekli İsmail MENGİR 0 1,033 03-09-2015, Saat: 06:05 PM
  Aşı Tabancası Burhan ÖZDEMİR 5 13,262 02-06-2015, Saat: 08:29 PM
Son Yorum: Huseyin KILIÇ
  tavuk çiftliklerinden aşı almanın sakıncası varmı Mustafa ALKAN 3 2,207 01-06-2015, Saat: 07:15 PM
Son Yorum: Huseyin KILIÇ
  TOPLU AŞI ALIMI Abdullah GÖKPINAR 8 3,848 11-03-2014, Saat: 01:44 PM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR

Hızlı Menü: