Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
el yapımı kuluçka makinasında fanın önemi
şimdi benim tecrübelerime göre fan demek makinenin yarısı demek aşağı yukarı fanın gücünden kormayın derim yumurtaya üflemesi v.s bunlarda çürümüş şehir efsaneleri

şuan kullandiğım makine ufak olmasına rağmen içinde 220 volt fan var 1 dakika karşısına geçemezsiniz saçlarının dikilir dağılır gider varsa tabi saçınız Smile o derece güçlü aynen direk yumurtalara direkmen üstüne vuruyor gelişimde öyle çıkımda oldukça güzel oranlar var çıkımda

buda bir benden dipnot
Ara
evet fanın güçlü olması efendim üfürme gücünün yüksek olmasının hiçbi zarar vereceğini sanmıyorum. çünkü makinanın ısıtıcı kaynagı 37.7 dereceyi geçmediğinden fan sürekli olarak 37.7 iken aldıgı hava 37.7 olarak yumurtaya üflediğinden dolayı problem olmaz. yeterki yumurtanın kabugunu kıracak kadar güçlü üflemesindeBig Grin
Dişlerinin arasında olmasına rağmen bazen kendi diline bile hâkim olamıyorsan, başkalarının söylediklerini önemsememelisin.
(B.Franklin)
Ara
ben 5 v fan kullanıyordum. benim çıkım yüzdemi etkileyeceğini düşünüyorum.
la vie est breve.. gif_81_02.gif
Ben şöyle düşünüyorum makinanın büyüklüğüyle fan orantılı gitmeli gereğinden fazla fanı koymaya gerek yok koyulan fan makinanın büyüklüğüne oranla fazla ise boşa elektrik sarfiyatı olur ısıyı dengede tutmak için termostat daha fazla çalışıcak oradanda elektrik sarfiyatı olacak
fanın küçüğünden sorun olur büyüğünden yeller esdireninden olmaz buda aklınızda olsun ona göre seçim yapın
Ara
kafam karısmaya basladı fan cok hızlı olursa yumurtalar kurur dıolar ama. bı makınaya 12 v pc fanı yetrlı olur sanırım buyuk olmadıgı surece makına.
øπuƦ ακδøğαπ

' Kahraman Olmak, Herkesin Haddi Değildir ! '
Ara
9 volt 14 lt saklama kabında tavana üfleyen fanda %80 çıkım aldım. siz buradan yola çıkarak hesaplayın nasıl bir fana ihtiyaç duyduğunuzu.

(220 v fanlada aynı çıkımı alanlar var.)
la vie est breve.. gif_81_02.gif
arkadaşlar ben verim alamadığım saklama kabından makinamı söküp yeniden yapıyorum daha önce bilgisayar kare fanı kullanmıştım kenarlarını kırmadan iimdi kırıp ortasına plasty boru taktım ab58 deki gibi acaba yeterli olurmu 50 litre lik saklama kabına 8 cm lik kare fan

resimleri aşağıdaki şekilde

Ek Dosyalar Resimler

Ara
50 lt için bunda iki adet veya 12 cm yada 12den büyük takın çünkü 12 volt zayıf zaten

yada 220 volt buzdolabı fanıda olur
Ara
acaba 12 cmlik yumurtalara yakın olsa sıkıntı olurmu ben otomatik çevirme sistemi yapıyom biryandan da tavana sıfır yumurtalara yakın zarar edermi fan acaba

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Fanın yakınlıgını ben tecrube ettim hicbir sakınca görmedim
Ara
(10-13-2013, Saat: 12:53 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fanın yakınlıgını ben tecrube ettim hicbir sakınca görmedim

Teşekkürler inşallah en kısa zamanda fanı temin edecem 220 lik 12 santim çapında pazartesi günü açık yer bulabilirsem alacam
Ara
resimleri aşağıdaki fanı temin ettim ama kenarını kırsam tavana sıcak silikonla tutturamam biraz büyük araya somun koyup tavana köşelerinden vidalasam nasıl olur acaba

Ek Dosyalar Resimler

Ara
benim makinemde üstteki fandan 2 adet var. makinem mini buzdolabı. biri kapakta alt kısıma üflemekte diğeri tavanda yumurta üstlerine üflemekte. son 3 gün 36,5 sıcaklık ve %70-75 arası nem olmasına rağmen 9 yumurtam çıkmadı ve kırdığımda zarı deldikten sonra yumurtanın kuruduğunu gördüm. şimdi yumurtanın kuruması az nem mi yoksa 2 fan ın fazla olması mı?
Brkp
Ara
80 Kapasite üzeri olan makinelerde çift fan olmalı ve bir tanesi sıcak havanın ve nemin üst seviyede bulunması nedeniyle oradaki ısı nem dengesini sağlamak için yumurtalara doğru değil tam tersine yapması daha iyi ntice veriyor bu durumdada fanın yumurtaya yakınlıığı bir farklılık oluşturmuyor.

Fanın dönüş şeklini gösterir temsili resimdir,
Köy tavuğu,
Brahma (Şalvarlı Smile )
Lohman

https://www.facebook.com/hobikulucka28
https://www.facebook.com/groups/1427647234190151/

El emeğiyle Hükmetmeyen, Elin emeğine Mahkum olur...(M.A)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Amator Arduino ile Kulucka Makinasi İbrahim Selcuk 67 10,471 01-14-2017, Saat: 01:15 AM
Son Yorum: ali altur
  Kuluçka Makinası yaptım Nem artmıyor Berk Demirakı 8 605 12-28-2016, Saat: 11:18 PM
Son Yorum: ali altur
  [ Saklama Kabından El Yapımı Kuluçka Makinesi ]-Sabit Konu Mustafa SARPKAYA 49 83,204 11-19-2016, Saat: 06:30 PM
Son Yorum: Ferhat PİLAYDIN
  EL YAPIMI KULUÇKA MAKİNEM Furkan POLAT 3 1,060 08-01-2016, Saat: 12:12 PM
Son Yorum: Kamil SAİM
  ahşap kuluçka sandığım özhan dönmez 1 571 07-17-2016, Saat: 06:36 PM
Son Yorum: Serkan TASCİ
  İlk kuluçka makinesi Furkan POLAT 8 1,484 06-08-2016, Saat: 02:11 AM
Son Yorum: Furkan POLAT
  hedıyelık kulucka SERKAN KAPLAN 2 752 06-03-2016, Saat: 02:26 AM
Son Yorum: SERKAN KAPLAN
  kulucka ıcı kullanılacak malzeme secımı yardım SERKAN KAPLAN 4 889 05-19-2016, Saat: 05:46 PM
Son Yorum: SERKAN KAPLAN
Question yeni yaptığım kuluçka sistemi soner adalı 17 2,226 05-17-2016, Saat: 02:56 AM
Son Yorum: soner adalı
  Buzdolabından Yaptığım Kuluçka Makinasının Yapım Aşaması (Yardım) Ramazan İşcan 6 1,253 04-24-2016, Saat: 09:05 AM
Son Yorum: İbrahim Selcuk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi