Konu Bilgileri
Konu: Bir çok hastalığa Çare Yazar: Hasan Çakan
Okunma: 14529 Yorum: 12
Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hasan Çakan 08-25-2015, Saat: 06:39 PM   
Arakdaşlar
bir ihtiyar amcada gördüm
tavuklarına göz taşı dediğimiz bakır sülfat vermiş neden diye sordum
hastalıklara iyi geliyor dedi. Hırıltı hapşırma tiksirme.
Bende denedim iyi sonuc aldım. Yalnız miktarı az ayarlamak gerekiyor
1 litreye 1 gram kullanıyorum. Memnunum.
Şikayetlerim azaldı
Burak ARAS 08-25-2015, Saat: 07:39 PM   
Biz bakır sülfatı genelde bağ, bahçede fungisit olarak kullanıyoruz. Tavuğa verilmesi tehlikeli durumlara yol açabilir, tavuğun kendisi zehirlenebileceği gibi yumurtasını veya etini tüketen kişilerde zehre mahzur kalır. 10 gr ve üstü alımlarda ölüme dahi yol açabilecek zehirlenme ortaya çıkar.
Ara
İsmail MENGİR 08-26-2015, Saat: 10:35 AM   
(08-25-2015, Saat: 07:39 PM)Burak ARAS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biz bakır sülfatı genelde bağ, bahçede fungisit olarak kullanıyoruz. Tavuğa verilmesi tehlikeli durumlara yol açabilir, tavuğun kendisi zehirlenebileceği gibi yumurtasını veya etini tüketen kişilerde zehre mahzur kalır. 10 gr ve üstü alımlarda ölüme dahi yol açabilecek zehirlenme ortaya çıkar.

Yani uygun doz ayarlanırsa kullanılabilir mi?Ben kesinlikle bahsettiğiniz nedenlerden ötürü bakır sülfata (göz taşı) karşı olduğum için hiç kullanmayı bile düşünmedim.Net olarak zararlı mı değil mi?
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39

Ara
Hasan Çakan 08-26-2015, Saat: 04:23 PM   
yediğiniz tüm sebzelerdede avrupa ve rusyanın yasakladığı pestisitler var
Muhammed YILDIRIM 08-27-2015, Saat: 05:57 PM   
1Litre suya 1 gram dusuk bi oran bence kabul edılebılır 1 lıtre suyu 5-6 tavuk ıcecegı dusunulurse 0.15-0.2 ilactan sorun olacagını sanmıyorum.
Ara
Burak ARAS 08-27-2015, Saat: 06:35 PM   
Yediğimiz sebze de pestisit bulunma ihtimali var diye hayvanlara zehir verebilmek bana doğru gelmiyor. Ufak bir inceleme ile ne kadar tehlikeli bir durum olduğu anlaşılabilir. Linkteki çalışmada çok çeşitli zararlarından bahsedilmiş. Çalışmada geçen "Vineyard sprayers experienced liver disease after 3 to 15 years of exposure to copper sulfate solution in Bordeaux mixture (Bordo bulamacında ki bakır sülfata maruz kalan üzüm bağı çalışanları 3 ila 15 yıl içinde karaciğer hastalığı geçirmişlerdir.)" cümlesi bile ne kadar tehlike altında olduğunuza bir kanıttır.
http://pmep.cce.cornell.edu/profiles/ext...xt.html#13
Ara
Hasan Çakan 08-28-2015, Saat: 10:26 AM   
Malesef burak bey hayvanlarda kullandığımız her ilaç da bir zehir. Keşke nurtopu gibi sağlıklı kalsalarda hiç kullanmasak. Hele tarımda kullanılanları görseniz. Ege bölgesinin üzerinden bile uçmazdınız
Burak ARAS 08-28-2015, Saat: 02:24 PM   
Her ilaç dozunda kullanılmazsa zehirdir fakat bu bahsettiğimiz bildiğimiz tarım zehiri. Konuyu okuyanları da dikkate alarak ne kadar tehlikeli olduğunu mutlaka söylememiz lazım. Yanlış anlaşılıp başkalarının hayatını da tehlikeye atma riski bulunuyor.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26447821.asp
Ara
Kemal GÜLAVSAR 08-28-2015, Saat: 05:13 PM   
Göz taşı eriğini belediyeler havuzlarda kullanıyorlar ve bu havuzlara yazın sıcağında bir sürü çocuğun girdiğini Tv ve Gazetelerde okuyoruz. Demek ki belli bir oranda zararı olmuyor ki, şimdiye kadar bu çocuklara birşey olduğunu hiç okumadın.
Bilmem yanlışı düşünüyorum.
Ara
İsmail MENGİR 08-31-2015, Saat: 10:21 AM   
(08-28-2015, Saat: 05:13 PM)Kemal GÜLAVSAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Göz taşı eriğini belediyeler havuzlarda kullanıyorlar ve bu havuzlara yazın sıcağında bir sürü çocuğun girdiğini Tv ve Gazetelerde okuyoruz. Demek ki belli bir oranda zararı olmuyor ki, şimdiye kadar bu çocuklara birşey olduğunu hiç okumadın.

Uzun vadede ki etkileri bilinmez.Test etmek gerek o çocukları.Artık böbrekte mi,ciltte mi,karaciğerde mi nerede olumsuzluk oluşturur yada oluşturur mu bunu bilmiyoruz???
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp

Ara
Kemal GÜLAVSAR 08-31-2015, Saat: 05:43 PM   
(08-31-2015, Saat: 10:21 AM)İsmail MENGİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-28-2015, Saat: 05:13 PM)Kemal GÜLAVSAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Göz taşı eriğini belediyeler havuzlarda kullanıyorlar ve bu havuzlara yazın sıcağında bir sürü çocuğun girdiğini Tv ve Gazetelerde okuyoruz. Demek ki belli bir oranda zararı olmuyor ki, şimdiye kadar bu çocuklara birşey olduğunu hiç okumadın.

Uzun vadede ki etkileri bilinmez.Test etmek gerek o çocukları.Artık böbrekte mi,ciltte mi,karaciğerde mi nerede olumsuzluk oluşturur yada oluşturur mu bunu bilmiyoruz???

Sizce Belediyeler Göz taşı eriğinin uzun vadede insanlar üzerindeki etkisinin araştırmasını yapmadan mı kullanıyorlar, diye düşünüyorsunuz. Havuzların hacmi ve tuttukları su miktarı ile kullandıkları göz taşı eriğinin belli bir oranı var. Kullandıkları miktarın, İnsan sağlığına uzun vadede sorun yaratacağının araştırılması yapılmadan ve çocukları nekadar kovalarsan kovala yinede bu havuzlara girdiklerini bildikleri halde böyle bir riski alacaklarını düşünebiliyormusunuz.
Ara
İsmail MENGİR 09-02-2015, Saat: 09:42 AM   
(08-31-2015, Saat: 05:43 PM)Kemal GÜLAVSAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-31-2015, Saat: 10:21 AM)İsmail MENGİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Sizce Belediyeler Göz taşı eriğinin uzun vadede insanlar üzerindeki etkisinin araştırmasını yapmadan mı kullanıyorlar, diye düşünüyorsunuz. Havuzların hacmi ve tuttukları su miktarı ile kullandıkları göz taşı eriğinin belli bir oranı var. Kullandıkları miktarın, İnsan sağlığına uzun vadede sorun yaratacağının araştırılması yapılmadan ve çocukları nekadar kovalarsan kovala yinede bu havuzlara girdiklerini bildikleri halde böyle bir riski alacaklarını düşünebiliyormusunuz.

Bencebu konu belediyelerce sıradan basit bir konu gibi algılanıp, ''aaamaaaaaaannnnnnnn atın suya gitsin ,ne olacak sanki'' diye düşünülüp,önemsenmiyordur.

Ara
Burak ARAS 09-02-2015, Saat: 12:51 PM   
Eskiden havuz suyunu yosundan korumak amacıyla bakır sülfat kullanılıyordu, şu anda daha yeni nesil kimyasallar kullanılıyor. Kullanılırken bile 1 ton suya 1 gram olarak uygulanıyordu.
Ara

Bir çok hastalığa Çare Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nasıl bir tedavi önerirsiniz Mehmet KURU 3 5,021 06-16-2015, Saat: 11:49 PM
Son Yorum: Ali Yılmaz
  BU NASIL BİR HASTALIK (KURUMA) MI NEDİR Mustafa ALKAN 4 7,490 05-27-2015, Saat: 05:15 PM
Son Yorum: Mustafa ALKAN
  Bıldırcın çok halsiz Mehmet KURU 3 5,279 03-21-2015, Saat: 10:08 PM
Son Yorum: Mehmet KURU
  Ciddi Bir Hastalık Belirtisi Mustafa Ozan SAYILGAN 17 12,296 08-01-2014, Saat: 05:29 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  Yeni çıkan civcivimde böle bir sıkıntı var şaşırdım kaldım Huseyin KILIÇ 8 7,937 04-08-2014, Saat: 12:17 PM
Son Yorum: Huseyin KILIÇ
  Tavuk bir seferde iki kere yumurtladi Emre OZCICEKCI 9 9,604 02-09-2014, Saat: 01:22 AM
Son Yorum: Hemid ÖZTURNA
  Tavuğun Kıçında devamlı kendini yenileyen bir hastalık Erdem ÖZKAN 3 6,491 08-21-2013, Saat: 10:52 AM
Son Yorum: Ahmet BULUT
  Civcivim bir bacağını Kullanamıyor Yardım! Fatih BULUT 7 6,945 05-13-2013, Saat: 10:16 AM
Son Yorum: Fatih BULUT

Hızlı Menü: