Kulucka Club
Prob nereye koyulmali - Baskı Önizleme

+- Kulucka Club (http://www.kuluckaclub.com)
+-- Forum: KULUCKA CLUB FİKİR VE TASARIM MERKEZİ (http://www.kuluckaclub.com/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Forum: KULUÇKA SİSTEMLERİ (http://www.kuluckaclub.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu Başlığı: Prob nereye koyulmali (/showthread.php?tid=7670)Prob nereye koyulmali - Ali karataş - 05-14-2016

Mrb arkadaslar yaptigimiz makinalarda isi-nem probu nerde durmali.markali makinalar nereye yerlestiritiyor problari bilgisi ve makinasi olan arkadaslar yardimci olurlarsa faydali olur


Cvp: Prob nereye koyulmali - A.Ümit GÜNENDİ - 05-14-2016

Ali bey, prob'un yumurtalara mümkün olduğu kadar yakın olmasında fayda var, o nedenle herhangi hareketli bir parçaya çarpmayacak şekilde, makinenizin durumuna göre prob'u uygun bir bölgeye koyun.


Cvp: Prob nereye koyulmali - İbrahim Selcuk - 05-14-2016

Selamlar,

Kucuk strafordan yapılan makinalar için evet yumurtaya yakın koyabilirsiniz belki.

Ama içinde ciddi bir şekilde fan olan, havalandırması verimli olan büyük makinalar için bence en uygun yer direkt fanın rüzgarına maruz kalmayan, makinanın konabilecek en yüksek yerine konması idealdir.

İlk kuluçkamda yumurtaların hizasına koymuştum. Sıcak hava yukarda oldugu için termostatin biraz geç kapatıyor ve derece yarım derece fazla yukseliyordu. Simdi en üst seviyede cok daha verimli calisiyor inancındayım.

Cimuka nın sitesine bakarsanız cıvalı termometrenin makinanın üstünden bir delik ile en tepe noktadan olcum yaptıgını gorursunuz. Buyuk ihtimalle elektronik sensorde en üsttedir. Dediğim gibi iç havalandırma duzgun ise bir sorun yaratmaz.

Kolay Gelsin.


Cvp: Prob nereye koyulmali - Servet ÇOBAN - 05-14-2016

Makinanın içerisindeki nem ve sıcaklık ölçülmeli makinanın en altı ile en üstü arasında kuluçkayı etkileyecek kadar fark yoksa İbrahim beyin de dediği gibi iç havalandırma düzgün ise en üst tavan kısmına monte edilebilir.Sabit olmasında fayda var ben daha önce nemlendirme tavasının içerisine düşürdüm Allahtan birşey olmadı emko nun sensörü malum herşey meydanda suya değmemeli.
Benim makinamda 0.2 derece ısı farkı var nemi ölçemedim, hala sensörü gezdiriyorum ya çıkım sepetinin içerisinde ya da çeviricilerin hemen üzerinde duruyor.


RE: Prob nereye koyulmali - Ali karataş - 05-16-2016

Konuyu actim cevablariniza bakamadim ozur dilerim sehir disina cikmam gerekti iki gun

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[attachment=23296][attachment=23297]

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ust rafin hemen altina sallandirdim direk fan uflemiyor birde 3711cn diye bir termostatim var onuda yanina salkandirdi 0.4 0.6 gibi isi farki oluyor ben 3722 gore ayarliyorum sifir urun kalibrasyonu iyidir diye

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi