Kulucka Club
yumurta gelişimi sorunu - Baskı Önizleme

+- Kulucka Club (http://www.kuluckaclub.com)
+-- Forum: KULUCKA CLUB FİKİR VE TASARIM MERKEZİ (http://www.kuluckaclub.com/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Forum: KULUÇKA SİSTEMLERİ (http://www.kuluckaclub.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu Başlığı: yumurta gelişimi sorunu (/showthread.php?tid=7640)

yumurta gelişimi sorunu - soner adalı - 05-04-2016

bugün kuluçkadaki ymurtaları ayıkladım.bugün normalde 18. gün ama sıcaklık bir derece kadar düşük oldugundan gelişim yavaş gibi geldiği için bekliiyorum.bir kısmını çıkıma aldım.anlamadığım yumurtaların 10 15 tanesinde civciv yumurtanın sivri ucuna doğru yapışıp kalmış minicik halde.bunun sebebi nedir?

Cvp: yumurta gelişimi sorunu - Servet ÇOBAN - 05-04-2016

18. günde küçük ise gelişim önceden durmuş olabilir.18 günde karanlık bir görüntü olması gerekir yumurta doludur hava kesesi genişlemiş ve boş olarak gözükmesi gerekir.

Cvp: yumurta gelişimi sorunu - İbrahim Selcuk - 05-04-2016

Selamlar,

Yumurta içinde ilk bi haftadan sonra lamba ile baktığınızda hareket gorursunuz. Yumurtanın kabuguna ufak bir iki tıklama yada ısığı sağa sola hareket ettirdiğinizde yaşam var ise hareket gozukur. 18 inci gunden sonra yumurta Servet beyin dediği gibi karanlık bir goruntu biçiminde olur. Ama ışık ile farklı noktalardan bakarsanız eninde sonunda arada hareket eden bir şey gorme şansınız var. Eğer yumurtanın buyuk bir oranını civciv halen kaplamadı ise 1-2 gün geriden geliyor olabilir.

Mümkün ise hareket görmeye çalışın. Eğer göremiyor iseniz 24-15 inci güne kadar çıkıma alıp sabredin. Hayırlısı olur inşallah.

Kolay Gelsin.

Örnek Gelişim:

18'inci günde gorulmesi gereken goruntu. Bazen oldugu gibi karanlıkta olabilir. İki şekildede normaldir.

Cvp: yumurta gelişimi sorunu - soner adalı - 05-04-2016

valla ben de seçme yaptım.böyle dolu olanları çıkıma koydum.ama bazıları birkaç gün geriden geliyor sanırım onları da tekrar gelişim için bıraktım makine içine.

benim kırdıklarımdan gözlemlediğim genelde 9-10. günleri ölmüş.bu günlerde genel ölüm sebepleri neler olabilir.

bir de çevirme yarım saatte bir yapılıyor.bunu uzatmalı mıyım.elle çevirerek yaptığımda günde 3-4 kez çeviriyordum ve gayet iyi gelişim gösterdiler. fikirleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler.

RE: yumurta gelişimi sorunu - Ahmet KUNT - 05-04-2016

soner bey ben 1 saatte bir 33 saniye kadar cevirme yaptiriyorum. viyol 11 snyede falan diger uca gidiyor. 33 saniyede gidio gelip gidiyor ve ilk konumun zıt tarafinda 1 saat bekliyor. hic yapisma vs olmuyor.

Cvp: yumurta gelişimi sorunu - soner adalı - 05-04-2016

(05-04-2016, Saat: 12:07 PM)Ahmet KUNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: soner bey ben 1 saatte bir 33 saniye kadar cevirme yaptiriyorum. viyol 11 snyede falan diger uca gidiyor. 33 saniyede gidio gelip gidiyor ve ilk konumun zıt tarafinda 1 saat bekliyor. hic yapisma vs olmuyor.

ahmet bey ben de baktım şimdi ben de 1 saate ayarlamışım.zaten yapışma dolayısı ile ölüm oldugunu düşünmüyorum.ama neden öldüler hala çözemedim.