Kulucka Club
Yurt disi civciv buyutme kafesi - Baskı Önizleme

+- Kulucka Club (http://www.kuluckaclub.com)
+-- Forum: KULUCKA CLUB FİKİR VE TASARIM MERKEZİ (http://www.kuluckaclub.com/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Forum: CİVCİV VE BÜYÜTME ÜNİTELERİ (http://www.kuluckaclub.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Yurt disi civciv buyutme kafesi (/showthread.php?tid=7024)

Yurt disi civciv buyutme kafesi - burak demirkapak - 06-22-2015

S.a arkadaslar 1 haftaya yurt disindan akrabalar gelecek yurt disi turkiyeye gore uygun sorum ise cimukanin plastik civciv kafeslerinden yurt disinda varmi ben ebayda felan bulamadim yada dogru arayamadim bilgisi olan varsa soylerse sevinirim akrabalar almanya ve amerikadan gelecekler

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - ALİ BEY - 06-23-2015

(06-22-2015, Saat: 10:05 PM)burak demirkapak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: S.a arkadaslar 1 haftaya yurt disindan akrabalar gelecek yurt disi turkiyeye gore uygun sorum ise cimukanin plastik civciv kafeslerinden yurt disinda varmi ben ebayda felan bulamadim yada dogru arayamadim bilgisi olan varsa soylerse sevinirim akrabalar almanya ve amerikadan gelecekler
Cimukanın civciv büyütme ünitelerini sadece kendi orjinal sitesinden şipariş ederek alabilirsin başka türlü bulamassn.

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - burak demirkapak - 06-23-2015

(06-23-2015, Saat: 12:57 AM)ALİ BEY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-22-2015, Saat: 10:05 PM)burak demirkapak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: S.a arkadaslar 1 haftaya yurt disindan akrabalar gelecek yurt disi turkiyeye gore uygun sorum ise cimukanin plastik civciv kafeslerinden yurt disinda varmi ben ebayda felan bulamadim yada dogru arayamadim bilgisi olan varsa soylerse sevinirim akrabalar almanya ve amerikadan gelecekler
Cimukanın civciv büyütme ünitelerini sadece kendi orjinal sitesinden şipariş ederek alabilirsin başka türlü bulamassn.
Dunyada ona benzer yapan bir ulke yokmu aceba allah var simdi cimuka cok guzel yapmis bu isi ama pahali o yuzden arastiriyorum

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - Mustafa SARPKAYA - 06-23-2015

Aynı işlevaellik prariklik ve ergonomiklikte olupta daha uygun olani yok boşuna araştırmayın. Ben tahtadan yaptirdim iki katli 350 ye maloldu. Ki cimuka gibi omurlukte degil şişti bile tablalar. Boklar kurudu ustunde temizlemek sorun vs.vs.

En iyi soteye yatip 2. El satan var mi diye siteleri kollamak

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - Metin AKALP - 06-23-2015

nakliye pareası ne kadar tutar siz biliyomusunuz

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - burak demirkapak - 06-23-2015

(06-23-2015, Saat: 02:04 AM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı işlevaellik prariklik ve ergonomiklikte olupta daha uygun olani yok boşuna araştırmayın. Ben tahtadan yaptirdim iki katli 350 ye maloldu. Ki cimuka gibi omurlukte degil şişti bile tablalar. Boklar kurudu ustunde temizlemek sorun vs.vs.

En iyi soteye yatip 2. El satan var mi diye siteleri kollamak
Bende bekleyim o zaman tesekkurler

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - hakan bayraktar - 06-23-2015

Ben civciv büyütme kafesini kendim yaptım..

Son derece kullanışlı oldu. Bazı yeni düzenlemeler ve düzeltmeler yaptım. Son hali aşağıda resimler de.

105 X 48 X 23 cm Kafes kullanım uzunluğu
110 X 73 X 38 cm Kafes gövde ve genel kullanım alanı boyutları

Bu ölçüler içerisinde 2 haftalık olana kadar 90 - 100 bıldırcın beslenebiliyor. Sonra seyreltmek gerekiyor.

Isıtma işlemi için kırmızı renkli armut tipli ampul kullanıyorum. Ayrıca sürekli aydınlatma için 15 wattlık lamba mevcut.

2 tip sulama sistemi var. 1nci tip sulama sistemi ilk hafta için, 2nci hafta dan sonra otomatik sulamayı kullanıyorlar.

Bu kafes sistemi için tam olarak harcadığım tutar 60 paund dur.

60 paundu TÜRK lirasına çevirdiğiniz de belki TÜRKİYE de ki Cimuka kafes fiyatı gibi görünebilir.

Bu sebeple 60 panundu TÜRK lirasına çevirmeyin.

Ben ingiltere de 60 liraya yaptım. Bu şekilde düşünün. Aksi halde emsal değeri bulamassınız.

Eğer illa TÜRK lirasına çevireceğim derseniz o zaman şunu düşünün burada asgari ücret 1000 paund oda 4.200 TL ediyor. Peki TÜRKİYE de asgari ücret 4.200 TL mi?

Hayır, 222 paund Smile

Hesaba şuradan bakarsanız gerçek emsali anlarsınız.

Benim burada kafesi yaparken harcadığım para asgari ücretin 17 de 1 ..

Siz de TÜRKİYE de ki asgari ücretin 17 de 1 ini hesaplayın oda 55 TL yapar.

Demek ki ben 5 TL daha pahalıya mal etmişim emsale göre.

Saygılar.

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - İsmail AKA - 06-23-2015

bu kafes türkiyede 55 TL ye çok zor maledilir yani bu durumda ingiltere asgeri ücrelinin alım gücü Türkiyeye göre çok daha yüksekasıl mesele bu asgeri ücretin kaç lira olduğu değil alım gücü

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - hakan bayraktar - 06-23-2015

(06-23-2015, Saat: 11:30 PM)İsmail AKA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu kafes türkiyede 55 TL ye çok zor maledilir yani bu durumda ingiltere asgeri ücrelinin alım gücü Türkiyeye göre çok daha yüksekasıl mesele bu asgeri ücretin kaç lira olduğu değil alım gücü

Evet ismail bey benim anlatmak istediğimde bu..

Alım gücü burada çok fazla,

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - burak demirkapak - 06-24-2015

(06-23-2015, Saat: 11:34 PM)hakan bayraktar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-23-2015, Saat: 11:30 PM)İsmail AKA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu kafes türkiyede 55 TL ye çok zor maledilir yani bu durumda ingiltere asgeri ücrelinin alım gücü Türkiyeye göre çok daha yüksekasıl mesele bu asgeri ücretin kaç lira olduğu değil alım gücü

Evet ismail bey benim anlatmak istediğimde bu..

Alım gücü burada çok fazla,

Kafesiniz cok guzel olmus bende 1000 tl ye calisiyorum burda bir kafes alsam 300 tl felan en iyisi derme catma citadan telden bir kafes yapmak ilk 20 gunu atlatsinlar yeter.

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - hakan bayraktar - 06-24-2015

Yazın sorun değil her şekilde 20 günü atlatırlar.

Civciv büyütme üniteleri daha çok kışın veya yazı serin olan bölgeler için gerekli.

Ayrıca sık sık civciv çıkarma işlemi yapılıyorsa evladiyelik bir büyütme ünitesi her zaman gerekir.

Plastik ünitelerin güzel yanı her dönem sonu yıkanabilmesi.

Ben bahçeye alıp jet ile basınçlı su verip yıkıyorum.

Tertemiz oluyor.

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - Serkan ÖZGÜRBÜZ - 06-24-2015

...

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - burak demirkapak - 06-25-2015

(06-24-2015, Saat: 02:32 PM)hakan bayraktar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazın sorun değil her şekilde 20 günü atlatırlar.

Civciv büyütme üniteleri daha çok kışın veya yazı serin olan bölgeler için gerekli.

Ayrıca sık sık civciv çıkarma işlemi yapılıyorsa evladiyelik bir büyütme ünitesi her zaman gerekir.

Tertemiz oluyor.
Simdilik pek uretim dusuncem yok bu cikan civcivleri buyutuyum yeter seneye belki lazim olur bu hobi nasil birseymis Smile apartmandayim gezerken mustakil evlere bakiyorum tasinmak icin

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - hakan bayraktar - 06-25-2015

(06-25-2015, Saat: 03:43 AM)burak demirkapak Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-24-2015, Saat: 02:32 PM)hakan bayraktar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazın sorun değil her şekilde 20 günü atlatırlar.

Tertemiz oluyor.
Simdilik pek uretim dusuncem yok bu cikan civcivleri buyutuyum yeter seneye belki lazim olur bu hobi nasil birseymis Smile apartmandayim gezerken mustakil evlere bakiyorum tasinmak icin

Müstakil yaşamak her zaman iyidir, her düşünce hayata geçirilebilir.

Ben bahçemde bıldırcın yetiştiriyorum.. Şuan sayı 900 oldu...

Cvp: Yurt disi civciv buyutme kafesi - burak demirkapak - 06-25-2015

(06-25-2015, Saat: 03:07 PM)hakan bayraktar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-25-2015, Saat: 03:43 AM)burak demirkapak Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Tertemiz oluyor.

Müstakil yaşamak her zaman iyidir, her düşünce hayata geçirilebilir.

Ben bahçemde bıldırcın yetiştiriyorum.. Şuan sayı 900 oldu...
Hey masaallah