Kulucka Club
Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Baskı Önizleme

+- Kulucka Club (http://www.kuluckaclub.com)
+-- Forum: KULUCKA CLUB FİKİR VE TASARIM MERKEZİ (http://www.kuluckaclub.com/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Forum: CİVCİV VE BÜYÜTME ÜNİTELERİ (http://www.kuluckaclub.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi (/showthread.php?tid=6297)

Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Fatih BAYRAMOĞLU - 01-12-2015

Hafta sonu yaptığım civciv büyütme ünitesinde gördükleri eksikleri söyleyen ve tavsiyeler veren Ahmet Ödübek ve Kamil Saim'e teşekkür ediyorum . Allah sizden razı olsun . sulama sistemi böyle güzel oldu gerçekten . montajı temizlemesi çok pratik oldu Smile .

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Fatih BAYRAMOĞLU - 01-13-2015

Ve yemleme sistemide böyle .

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Kamil SAİM - 01-14-2015

yemlik güZEl olmuş sulamayı içerden yapsanız bazen çanakları çıkartıyorum ben nipelden içiyorlar o şekildede kullanırdınız.

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Fatih BAYRAMOĞLU - 01-14-2015

Üstadım zaten iki çanak yetersiz gibi geldi kafesin arka kısmına da 3 tane düşünüyorum , duruma göre dediğiniz gibi yapılabilir . Teşekkürler .

RE: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Kamil SAİM - 01-14-2015

Yirmi tane ye tek canak iki nipel kullandım sorun olmadi ilk ay yeterli olur depoyu takip edin yeter.. super civciv bakilir bu kabinde Smile

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Fatih BAYRAMOĞLU - 01-14-2015

(01-14-2015, Saat: 01:13 PM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yirmi tane ye tek canak iki nipel kullandım sorun olmadi ilk ay yeterli olur depoyu takip edin yeter.. super civciv bakilir bu kabinde Smile

verdiğiniz bilgiler için Allah razı olsun üstadım . sağolun .
4 katın yemlikleride bitti . sadece kabloları toplayıp ampulleri korumaya almak kaldı Smile

son hali etraf dağıldı kusura bakmayın Smile

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Kamil SAİM - 01-14-2015

abi pançla mı açtın delikleri ? birde kaplama malzemesinin adı ne ? fiyat uygun mu ?

(01-14-2015, Saat: 10:57 PM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi pançla mı açtın delikleri ? birde kaplama malzemesinin adı ne ? fiyat uygun mu ?

evet üstadım pançla açtım delikleri , malzeme kavak kontra 8 mm 1 plakası 50 tl'ydi yazın almıştım . kıl testeresiyle çalıştığım malzemelerden biri . aslında yokluktan harcadım bu malzemeyi Smile osb olsa elimde daha uygun olurdu gibi . plaka ebat olarak osb'nin 2 katı hemen hemen . 10 mm osb daha sıcak tutar kanımca.

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Mustafa SARPKAYA - 01-15-2015

Çok güzel olmuş elinize sağlik. Temiz işçilik.

Ayrıca o yaramazlar o deliklerden içeri girerler Smile ama çokta sorun olmaz tabi

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Abdullah GÖKPINAR - 01-15-2015

Maşaallah Fatih hocam eline koluna sağlık.Bir gün ziyaretinize gelsem ,hemde yaptıklarınızı görsem muhabbet etsek olurmu?
Belki banada böyle 2 katlı bişey yaparız muhabbet ederken HuhRolleyes
Gerçekten çok güzel,kullanışlı gözüküyor.

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Fatih BAYRAMOĞLU - 01-15-2015

(01-15-2015, Saat: 02:52 AM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel olmuş elinize sağlik. Temiz işçilik.

Ayrıca o yaramazlar o deliklerden içeri girerler Smile ama çokta sorun olmaz tabi

Allah razı olsun üstadım , sağolun . girsinler çıksınlar onların canı sağolsun Smile

(01-15-2015, Saat: 01:14 PM)Abdullah GÖKPINAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maşaallah Fatih hocam eline koluna sağlık.Bir gün ziyaretinize gelsem ,hemde yaptıklarınızı görsem muhabbet etsek olurmu?
Belki banada böyle 2 katlı bişey yaparız muhabbet ederken HuhRolleyes
Gerçekten çok güzel,kullanışlı gözüküyor.

sağolun Allah razı olsun . neden olmasın yeter ki zaman ve fırsatımız olsun inşAllah

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Fatih BAYRAMOĞLU - 01-16-2015

ampulleri de bu şekilde korumaya alıyoruz . herhalde patlatamazlar Smile

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Serhat BEYAZ - 01-16-2015

Çok şık çok güzel olmuş..Elinize sağlık..

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - MKemal KÖSE - 01-17-2015

Çok güzel olmuş elinize sağlık. Bir kaç sorum olucak cevaplarsanız sevinirim. Her bir bölmenin yüksekliği kaç cm, Alttaki çekmeceler hangi malzemeden ve kafes derinliği kaç cm. Yemlik ler civcivler boy atınca yiyebilmeleri için uygunmu yoksa sadece 2 3 haftamı kalıcaklar. Son olarak ben daha önce hiç lambayla ısıtmadım her bölümü kaç lamba ve kaç w ile ısıtabiliyorsunuz mesela 30 dereceye? tesekkürlerSmile

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Kamil SAİM - 01-17-2015

koruma güzel olmuş abi ama sallanmaması lazım onlarında.. Smile aydınlatma için e27 duylu led ampuller süper oluyor patlatamadılar hala Big Grin onu aldım alalı kesildi patlamalar Smile ısıtmada kablo rezistanstan memnunum. bunları yazmadım galiba.. ellerine sağlık çok güzel gidiyor..

malzemede osb den daha güzel duruyor osb her yeri toz kaplanır ve pislik bulaşır bu güzel olmuş bence değmiş..

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Fatih BAYRAMOĞLU - 01-17-2015

(01-16-2015, Saat: 07:45 PM)Serhat BEYAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok şık çok güzel olmuş..Elinize sağlık..

sağolun Allah razı olsun.

(01-17-2015, Saat: 02:00 AM)MKemal KÖSE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel olmuş elinize sağlık. Bir kaç sorum olucak cevaplarsanız sevinirim. Her bir bölmenin yüksekliği kaç cm, Alttaki çekmeceler hangi malzemeden ve kafes derinliği kaç cm. Yemlik ler civcivler boy atınca yiyebilmeleri için uygunmu yoksa sadece 2 3 haftamı kalıcaklar. Son olarak ben daha önce hiç lambayla ısıtmadım her bölümü kaç lamba ve kaç w ile ısıtabiliyorsunuz mesela 30 dereceye? tesekkürlerSmile

teşekkürler Kemal bey . ben civcivleri en fazla 1,5 - 2 aylık olana kadar bakıcakmış gibi tasarladım . her kat yükseklik 25 cm, derinlik 75 cm,enişlik olarak 90 cm , gübre tavalarını paslanmaz galvaniz sacdan yaptım . elimde vardı . yemlikler tahminimce kullanışlı olucak . belki ilk 1 hafta başlangıç için hazır yemlik kullanılabilir . ama daha sonra yaklaşık 2 ay iş göreceklerini tahmin ediyorum . lambayla ısıtmaya gelirsek . aslında termostat takmayı düşünüyorum . ama takana kadar bende daha önce yükdekliği 25 cm olan bi yerde civciv büyütmediğim için , termometreyle değişik watt ampullerle deneyerek ayarlamak gerek . inşAllah sorularınızı cevaplandırabilmişimdir .

(01-17-2015, Saat: 03:14 AM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: koruma güzel olmuş abi ama sallanmaması lazım onlarında.. Smile aydınlatma için e27 duylu led ampuller süper oluyor patlatamadılar hala Big Grin onu aldım alalı kesildi patlamalar Smile ısıtmada kablo rezistanstan memnunum. bunları yazmadım galiba.. ellerine sağlık çok güzel gidiyor..

malzemede osb den daha güzel duruyor osb her yeri toz kaplanır ve pislik bulaşır bu güzel olmuş bence değmiş..

e27 led bildiğimiz duylardan daha küçük olanlar değil mi üstadım . elimde hazır 4 tane termostat olsaydı şu olayı bir kere de bitirseydim iyi olacaktı ama nasip . rez,stansı yazmıştın daha önce Big Grin danışman gibisin maşAllah Smile . Allah razı olsun selamlar .

Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Fatih BAYRAMOĞLU - 01-17-2015

(01-17-2015, Saat: 03:14 AM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: koruma güzel olmuş abi ama sallanmaması lazım onlarında.. Smile aydınlatma için e27 duylu led ampuller süper oluyor patlatamadılar hala Big Grin onu aldım alalı kesildi patlamalar Smile ısıtmada kablo rezistanstan memnunum. bunları yazmadım galiba.. ellerine sağlık çok güzel gidiyor..

Kamil üstadım birde senin bu kablo rezistansı nasıl döşediğini yada kullandığını zahmet olmazsa fotoğrafını yükleyebilirsen bir fikir olur hepimiz için . ben baktım konularının arasında bulamadım. şimdiden çok teşekkürler Allah razı olsun .

RE: Cvp: Yeni civciv büyütme ünitesine dışarıdan suluk sistemi - Kamil SAİM - 01-17-2015

(01-17-2015, Saat: 09:31 PM)Fatih BAYRAMOĞLU Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Kamil üstadım birde senin bu kablo rezistansı nasıl döşediğini yada kullandığını zahmet olmazsa fotoğrafını yükleyebilirsen bir fikir olur hepimiz için . ben baktım konularının arasında bulamadım. şimdiden çok teşekkürler Allah razı olsun .
E27 standart duy olmasi lazim abi. Yani su yeni cikan led ampullrr 7w lik aldim ben. Termostat 0 40 derece yi karmak sogutmadan adeti 10 tl ye alabilirsin bi bak oraya istersen. Ordan aldim cift çıkışlı memnunum.. çift çıkışlı termostatta ısıtma lar istenen degere ulasinca diger çıkışa veriyor enerjiyi o zaman aydınlatma yanıyor.

Diger kablo rezistans metresi 50w olanlardan bir kabin için bir m aldım.. isitma ampul une bagladim direk o şekilde ısınıyor kenar duvara yakin yere koydum. Bi abimize de yaptık kafesin altindan kablo kanaliyla geçirdik ama kanali yamulttu sıcak . aliminyum malzemecilerde led kanallari var u şeklinde onların içinden geçirerek yapacağız ilerleyen gunlerde inş.

Allah razı olsun verdiğin altından değerli bilgiler için termostat çok uygunmuş hemen bakıyorum .saygılar selamlar Smile